ბიზნესისა და სოციალური მეცნიერებების ფაკულტეტის მიზანია, მიაწოდოს დასაქმების ბაზარს თანამედროვე მოთხოვნების შესაბამისი მენეჯერები, მარკეტოლოგები, ფინანსისტები და ტურიზმის სპეციალისტები.
ბიზნესის ადმინისტრირების ფაკულტეტზე ხორციელდება შემდეგი საბაკალავრო და სამაგისტრო პროგრამები :
სპეციალობები:
- ტურიზმი;
- ბიზნესის ადმინისტრირება (მენეჯმენტი, მარკეტინგი, ფინანსები);
- ჟურნალისტიკა;
- ფქიქოლოგია
პროგრამები აკრედიტებულია საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მიერ.
საბაკალავრო პროგრამაზე სწავლის დასრულების შემდეგ, კურსდამთავრებულებს შეუძლიათ ეკონომიკისა და ბიზნესის კერძო და სახელმწიფო სტრუქტურებში დასაქმება.
საბაკალავრო პროგრამაზე სწავლების წლიური გადასახადი შეადგენს 2 250 ლარს, რომლის დაფარვა, ხელშეკრულების შესაბამისად, შესაძლებელია ოთხ ნაწილად.
- საერთაშორისო ბიზნესის მენეჯმენტი;
- საბანკო საქმე;
- რეკრეაციული ტურიზმი;
- საერთაშორისო ბიზნესის ადმინისტრირება (ერთობლივი სამაგისტრო პროგრამა -გთსუ-ბირმინგემის კოლეჯი);
- მასობრივი კომუნიკაცია.
მაგისტრატურის სწავლის საფასური, გარდა ერთობლივი სამაგისტრო პროგრამისა, შეადგენს 2 250 ლარს.
ერთობლივ სამაგისტრო პროგრამაზე სწავლის საფასურია 5 000 ლარი.
სწავლის საფასურის დაფარვა, ხელშეკრულების შესაბამისად, შესაძლებელია ოთხ ნაწილად.
სამაგისტრო პროგრამის დასრულების შემდეგ, მაგისტრები შეძლებენ ბიზნესისა და ეკონომიკის სფეროში, ასევე სამთავრობო სექტორში მენეჯმენტის, მარკეტინგისა და ფინანსების განხრით წამყვანი პოზიციების დაკავებას.
ბიზნესისა და სოციალური მეცნიერებების ფაკულტეტის სტუდენტებისათვის უნივერსიტეტში ფუნქციონირებს სასწავლო ,,ბიზნეს ინკუბატორი“: GT ბანკი; GT თრეველი; GT კონსალტინგი, სადაც სტუდენტები ეუფლებიან თეორიული ცოდნის პრაქტიკაში გამოყენების უნარებს. თეორიულ ცოდნასთან ერთად ითვისებენ პროფესიული დისციპლინების სპეციალიზებულ ელექტრონულ პროგრამებს („AMADEUS“, ,,1C“, ,,ORIS“, ,,SUPER FIN“, ,,SPSS“, ,,BANK 2000“, ,,DECISION 2000“). აქვე ხდება ახალი იდეების გენერირება; იქმნება ბიზნეს პროექტები; ახალი ტურისტული პროდუქტი. მათ შორის, ტურისტული მარშრუტები და მათი ამსახველი ბუკლეტები. სასწავლო ინკუბატორის ლაბორატორიებში (GT ბანკი და GT კონსალტინგი) სტუდენტები გადიან პრაქტიკას და იღებენ შესაბამის სერტიფიკატებს.
GT კონსალტინგი თანამშრომლობს სამეცნიერო კონსალტინგურ ცენტრთან ,,მომავლის მენეჯერი’’, რომელიც ატარებს ტრენინგებს პროექტების მართვაში, ორგანიზაციულ მენეჯმენტში, პრაქტიკულ მარკეტინგსა და ქონების შეფასებაში. ტრენინგებს უძღვებიან პროფესიონალი ტრენერები და ექსპერტები.
თეორიული სწავლების პრაქტიკასთან შერწყმით, გასვლითი ლექცების, სემინარებისა და ტრენინგების საშუალებით სტუდენტები ხვდებიან იმ რეალურ გარემოში, რომელშიც თავად მოუწევთ პროფესიული საქმიანობა უმაღლესი სასწავლებლის დასრულების შემდეგ.
ფაკულტეტს პარტნიორული ურთიერთობები აქვს დამყარებული რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროსთან; აფხაზეთის ფინანსთა სამინისტროსთან; საჯარო რეესტრის ეროვნულ სამსახურთან, ბანკ ,,რესპუბლიკა’’-სთან, სამეცნიერო-კონსალტინგურ ცენტრთან ,,მომავლის მენეჯერი’’, კომპანიებთან: ,,ბარამბო’’, ,,ემბავუდი’’ და სხვა, სადაც ბიზნესის ადმინისტრირების ფაკულტეტის სტუდენტები გადიან პრაქტიკასა და სტაჟირებას, რაც მნიშვნელოვნად ზრდის მათი დასაქმების შესაძლებლობას.
ფაკულტეტის საერთაშორისო პარტნიორთა რიგებში არიან ჰარლემის ეკონომიკის სკოლა, ბირმინგემის კოლეჯი, პრაღის ჩარლზის უნივერსიტეტი ასევე, პოლონეთში ჟეშოვის უნივერსიტეტი, რომლებთანაც ხორციელდება გაცვლითი პროგრამები, ერთობლივი სამაგისტრო პროგრამები, წარიმართება ბიზნესის ადმინისტრირების მოდულური სწავლება და სხვა.
ფაკულტეტზე ქართველი და უცხოელი სპეციალისტების, ბიზნეს წრეებისა და საჯარო მოხელეთა მონაწილეობით ტარდება მასტერ-კლასები და საჯარო ლექციები.

The goal of the Faculty of Business and Social Sciences is to provide the market with highly qualified managers, marketing specialists, financiers and specialists of tourism.
The Faculty of Business Administration carries out the following Bachelor’s and Master’s Degree Programs:
Bachelor’s Degree Programs:
Specialties:
- Tourism (1430101);
- Business Administration (Management, Marketing, Finance) (1430102).
Qualification awarded: Bachelor of Business Administration in Tourism; Bachelor of Business Administration in Management/finance/Marketing.
The programs are accredited by the Ministry of Education and Science of Georgia.
After completion of Bachelor’s Degree Programs, the graduates can be employed in state and private structures of economics and business sphere.
The annual fee for Bachelor’s Degree Programs is 2 250 GEL. It can be divided and covered in four stages according to the deadlines set in the contract.
Specialties
- International Business Management;
- Banking;
- Recreational Tourism;
- International Business Administration (Joint Master’s Program: GTTU – Birmingham College).
Qualification Awarded: Master of Business Administration in International Business Management; Master of Business Administration in Banking; Master of Business Administration in Recreational Tourism; Master of International Business Administration;
The annual fee for Master’s Degree Programs except for joint Master’s program is 2 250 GEL. It can be divided and covered in four stages according to the deadlines set in the contract.
The fee for Joint Master’s Degree Program is 5000 GEL. It can be divided and covered in four stages according to the deadlines set in the contract.
After completion of Master’s Degree program, the graduates will be able to occupy the managerial positions in any sphere of business and economics, as well as in governmental sectors, in the direction of management, marketing and finance.
For Business Administration and Social Sciences Faculty students GTUNI has organized teaching ‘Business incubator’: GT Bank, GT Travel and GT Consulting. Here, the students acquire the skills of application of theoretical knowledge in practice. At the same time, they study specialized e-programs for professional disciplines (’AMADEUS’, ’1C’, ’ORIS’, ‘SUPER FIN’, ‘SPSS’, ‘BANK 2000’, ‘DECISION 2000’). This is also a place, where the students generate new ideas; make up business projects, new tourism products: among them are the booklets on different tourism itineraries. They can have professional practice in the laboratories of teaching incubator (GT Bank and GT Consulting) and be awarded the certificates.
GT Consulting collaborates with scientific consulting centre ‘The Manager of Future’. It delivers trainings in project management, organizational management, practical marketing and assets valuation. The trainings are led by the professional trainers and experts.
Combination of theoretical knowledge with practical experience, outdoor lectures, seminars and trainings, help students appear in real professional environment, where they will have to work after graduation.
The faculty has established the partnership with Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia; Ministry of Finance of Abkhazia; National Service of Public Register; Bank Republic; Scientific Consulting Centre ‘The Manager of Future’, companies: ‘Barambo’, ‘Embawood’ and etc., where the students of Business Administration have professional practice and internships. It significantly increases their employability.
Among the international partners of the faculty are: Haarlem School of Economics, Birmingham College, Charles University in Prague, Rzeszów University in Poland. In partnership with these educational institutions, GTTU carries out exchange programs, joint master’s programs, modular teaching of business administration and etc.
The faculty offers master classes and public lectures with participation of Georgian and foreign specialists, business circles and public officers.