ამ დღეებში ERASMUS MUNDUS გაცვლითი პროგრამის BACKIS პროექტში გამარჯვებული გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის ბიზნესის ადმინისტრირების ფაკულტეტის ფინანსებისა და ეკონომიკის კათედრის პროფესორი ლია თოთლაძე საქართველოში დაბრუნდა.
2014 წლის 24 სექტემბრიდან 24 ოქტომბრამდე იგი იმყოფებოდა ბელგიაში ქალაქ ანტვერპენში და პროექტის ფარგლებში ანტვერპენის უნივერსიტეტის გამოყენებითი ეკონომიკის ფაკულტეტზე კვლევას ახორციელებდა.
ევროკომისიის პროგრამა ERASMUS MUNDUS არის თანამშრომლობისა და მობილობის პროგრამა უმაღლესი განათლების სფეროში, რომელიც მიმართულია ევროპული უმაღლესი საგანმანათლებლო სისტემის ხარისხის გაუმჯობესებისაკენ და ხელს უწყობს დიალოგსა და ურთიერთგაგებას ხალხსა და კულტურებს შორის მესამე ქვეყნებთან თანამშრომლობის საფუძველზე.

Recently, the winner of the ERASMUS MUNDUS Exchange Program _ BACKIS, Professor of Business Administration Faculty, the Department of Finance and Economics,_ Lia Totladze came back to Georgia.
From September 24, 2014 for 1 month she was in Belgium, Antwerp, within the framework of the project mentioned above, conducting scientific research at the Faculty of Applied Economics on Antwerp University.
Euro omission program ERASMUS MUNDUS is partnership and mobility program in HEI that is aimed at improvment the European Higher Education System. It supports dialogue and understanding between people and cultures on the basis of the collaboration of the third countries.