ნოტინგემში, სერტიფიცირების პროგრამაზე
2011 წლის 5 იანვრიდან 11 იანვრის ჩათვლით ქალაქ ნოტინგემში (ინგლისი) ჩატარდა ინგლისური ენის პედაგოგთა სერტიფიცირების პროგრამა, რომელიც მოიცავდა 20 საათიან Pre-CELTA-ს კურსს.
სერიფიცირების პროგრამაში მონაწილეობდნენ სხვადასხვა ქვეყნის უმაღლესი სასწავლებლების უცხო ენის პედაგოგები.
სამუშაო შეხვედრის მონაწილეები გაეცნენ უცხო ენის სწავლების თანამედროვე მეთოდებს, პრაქტიკაში მათი დანერგვის ხერხებს, გაუზიარეს ერთმანეთს პირადი გამოცდილება.
ნოტონგემში გამართულ შეხვედრაზე გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტს წარმოადგენდნენ უცხო ენის პედაგოგები მარინე ჩაგელიშვილი და ნანა აბუაშვილი, რომელთაც გადაეცათ შესაბამისი სერტიფიკატები.

At the certification program in Nottingham
On January 5-11, 2011 certification program for English language teachers was held in Nottingham (England) which included 20-hour Pre-CELTA course.
The participants in the certification program were foreign language teachers from different countries. The participants of the meeting learnt about the modern teaching methods of foreign language, the means of their implementation in practice and shared their personal experience to each other.
Two teachers from Guram Tavartkiladze Teaching University Marine Chagelishvili and Nana Abuashvili participated in the training and were awarded the appropriate certificates.