თბილისის მუნიციპლიტეტის საკრებულოს სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომისიის ინიციატივით, ათეა-სა და საქართველოს სტუდენტური ორგანიზაციების მხარდაჭერითა და ქალაქ ბათუმის მუნიციპლიტეტის მერიისა და სსიპ „ახალგაზდრობის რეგიონული ცენტრის“ ორგანიზებით, ბათუმში გამართული ორდღიანი ახალგაზრდული ფორუმი - ,,ადგილობრივი თვითმმართველობა სტუდენტებისთვის“ დასრულდა.
შეხვედრის მეორე დღე სამუშაო რეჟიმში გაგრძელდა, სადაც დელეგატებმა და სტუდენტებმა მუნიციპალური სტუდენტური პროექტები და საუკეთესო პრაქტიკა განიხილეს. ღონისძიების დასასრულს კი, შემუშავდა ერთობლივი რეზოლუცია, რომელიც ხელისუფლების მხრიდან მაქსიმალურად იქნება მხარდაჭერილი და უზრუნველყოფილი.
რეკომენდაციები სტუდენტებისა და ახალგაზრდების მუნიციპალიტეტების საქმიანობაში მაქსიმალურ ჩართულობას და მათ მხარდაჭერას გულისხმობს. დელეგეტებმა, ასევე, დაგეგმეს ცენტრალური პროექტი. რომელიც მომდევნო თვეების განმავლობაში კამპანიური ფორმატით განხორციელდება.
ახალგაზრდული ფორუმი, 2018 წლის 12 თებერვალს, თბილისში დაფუძნდა და მუნიციპალიტეტებს შორის ურთიერთთანამშრომლობის გაძლიერებას, ახალგაზრდებსა და ადგილობრივ ხელისუფლებას შორის კომუნიკაციის გაუმჯობესებასა და ახალგაზრდული პოლიტიკის განხორციელების ხელშეწყობას ისახავს მიზნად.
ორდღიან ღონისძიებაში, 64 მუნიციპალიტეტის საკრებულოს ახალგაზრდა წევრებმა და სტუდენტური თვითმმართველობების პრეზიდენტებმა მიიღეს მონაწილეობა.
ფორუმზე გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტს სტუდენტური თვითმმართველობის პრეზიდენტი ზურა შანშიაშვილი წარმოადგენდა.

Batumi hosted the youth forum participants
On the initiative of the Tbilisi Municipality Council Sport and Youth Affairs Commission, with the support of ATEA and Georgian Student Organizations, the two-day Youth Forum “Local Self-Government for Students”, organized by Batumi City Hall and LEPL Regional Youth Center, competed in Batumi.
The second day of the meeting continued with a working session where delegates and students discussed municipal student projects and best practices. At the end of the event, a joint resolution was elaborated, which will be supported and secured by the authorities as much as possible.
The recommendations imply the maximum involvement of students and youth in the activities of the municipalities and their support. The delegates also planned a central project which will be implemented in the following months in a campaign format.
The Youth Forum was established in Tbilisi on February 12, 2018, with the aim of strengthening inter-municipal cooperation, improving communication between youth and local authorities, and facilitating youth policy implementation.
In the two-day event participated young members of 64 municipal councils and the student self-government presidents.
Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University was represented by Zura Shanshiashvili the president of the student self-government.