2015 წლის 6 აპრილს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტმა ბიზნეს ოლიმპიადის პირველი ტურის მონაწილეებს უმასპინძლა.
ოლიმპიადის პირველ ტურში მონაწილეობას იღებდა გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის, თავდაცვის ეროვნული აკადემიის, თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტისა და კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტის თერთმეტი გუნდი.
ოლიმპიადა მიმდინარეობს დევიზით „წარმოებულია საქართველოში“.
პირველი ტურის დავალებისათვის გუნდებს გარკვეული დრო მიეცათ. ამჯერად მათ ექსპრომტად უნდა წარმოედგინათ მიცემული დავალების შესრულების ვარიანტები.
გუნდები შემდეგი კრიტერიუმებით ფასდებოდა: მასალის მიზანთან შესაბამისობა, ბიუჯეტი, კრეატიულობა, შედეგიანობა, აღქმადობა და პრეზენტაციის უნარი.
გუნდებმა წარმოადგინეს საინტერესო პრეზენტაციები, თემისადმი შემოქმედებითი თუ კრეატიული მიდგომები, ნოვატორული იდეები და შესრულების გზები.

On April 6, 2015 Guram Tavartkiladze Teaching University hosted the participants of the first round of business Olympiads 2015.
11 teams competed on the first round of the Olympiads: the team of Guram Tavartkiladze Teaching University, National Defense Academy, Tbilisi Teaching University and Caucasus International University.
The motto of the Olympiad is ‘Made in Georgia’.
The competitors were given the task to be carried out in the prefixed time.
The teams were assessed according to the following criteria: correspondence of the material with the goal, budget, creativity, efficiency, comprehension and presentation skills.
The teams presented interesting presentations, creative approaches to the issue, innovative ideas and the ways of their realization.