საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტ ჯიუ-სა და ბუსანის უცხოურ სწავლებათა უნივერსიტეტს (კორეის რესპუბლიკა) შორის ურთიერთთანამშრომლობის შეთანხმება გაფორმდა.
აღნიშნული შეთანხმების ფარგლებში ორ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებას შორის საფუძველი ჩაეყარა საგანმანათლებლო, კულტურულ და კვლევით ურთიერთობებს.
შეთანხმების მიზანია, ხელი შეუწყოს მხარეთა მიერ კონფერენციების, სემინარების, ვორქშოპების, ტრენინეგებისა და სხვადასხვა ტიპის ერთობლივი ღონისძიებების ორგანიზებასა და განხორციელებას.
შეთანხმების საფუძველზე უნივერსიტეტები შეძლებენ როგორც სტუდენტების, ისე აკადემიური, მოწვეული და ადმინისტრაციული პერსონალის გაცვლას.
აღნიშნული შეთანხმება მხარეებს ასევე აძლევს შესაძლებლობას, საერთაშორისო პროექტების ფარგლებში, წარადგინონ ერთობლივი განაცხადები.

An Exchange Agreement was signed between Georgian International University GIU and Busan University of Foreign Studies (Republic of Korea).
The aforementioned agreement provides a basis for both universities in order to carry out various educational, cultural and research activities.
The agreement enables the universities to exchange students as well as academic, invited and administrative staff. Moreover, the parties will be able to carry out joint conferences, seminars, workshops, trainings, etc.
The aforementioned agreement also provides an opportunity for the universities to submit joint international projects.