პრეზენტაციაზე სტუდენტებმა და პროფესორ–მასწავლებლებმა ამომწურავი და კვალიფიციური პასუხები მიიღეს.
2013 წლის 4 აპრილს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის სტუდენტებისა და პროფესორ-მასწავლებლებისათვის გაიმართა პრეზენტაცია, რომელიც გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტსა და ბირმინგემის კოლეჯს შორის ჩამოყალიბებული ურთიერთთანამშრომლობის ნათელ მაგალითად შეიძლება ჩაითვალოს.
გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობის განყოფილების ხელმძღვანელმა პროფ. ინგა დიაკონიძემ და ამავე უნივერსიტეტის ბიზნესის ადმინისტრირების ფაკულტეტის ბიზნესის მართვის კათედრის ასოცირებულმა პროფესორმა ვასილ კაციაშვილმა უნივერსიტეტის სტუდენტებს და პროფესორ-მასწავლებლებს მიაწოდეს ინფორმაცია ბირმინგემის კოლეჯში მიმდინარე ინგლისური ენის შემსწავლელი სერტიფიცირებული კურსების, ასევე ტრენინგ პროგრამების, აკადემიურ თუ კულტურულ ტურებში მონაწილეობისა და იმ უპირატესობების შესახებ, რომლითაც გამოირჩევა ეს პროგრამები და რომელსაც სთავაზობს კოლეჯი თავისი პარტნიორი უნივერსიტეტების სტუდენტებს.
პრეზენტაციაზე სტუდენტებს მიაწოდეს ინფორმაცია მომავალში განსახორციელებელ ერთობლივ სამაგისტრო საერთაშორისო პროგრამაზეც ბიზნესის ადმინისტრირებაში.
იყო შეკითხვები, რომელზეც სტუდენტებმა და პროფესორ–მასწავლებლებმა ამომწურავი და კვალიფიციური პასუხები მიიღეს.

Exclusive offers to GTTU students
On April, 2013 the presentation was held at Guram Tavartkiladze Teaching University for the teachers and academic staff. It dealt with the cooperation between Birmingham College, UK and Guram Tavartkiladze Teaching University.
Prof. Inga Diakonidze, Head of International Relations Department of Guram Tavartkiladze Teaching University and Associate Prof. of Business Administration Faculty, Vasil Katsiashvili told the students about the certified courses carried out by Birmingham College, including English Language Learning Courses, different trainings and academic and cultural tours in the UK. They informed the students about the priorities that are granted to them, as to GTTU students by Birmingham College.
The students also were informed about Joint Master’s Degree program in International Business Administration, to be carried out soon.
There presentation was followed by the questions. The students were given qualified and clear answers.