დღეს, 2021 წლის 19 ოქტომბერს, საქართველოს პარლამენტის ეროვნულ ბიბლიოთეკაში ეროვნული ბიბლიოთეკის დირექტორმა, ფონდი გურული დღიურების დამფუძნებელმა გიორგი კეკელიძემ ფონდის სტიპენდიანტები დააჯილდოვა.
გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის სამი სტუდენტი - ლევან ყაულაშვილი, მარიამ სისაური და ნინო ჯანაშვილი - ერთი წლის განმავლობაში, სტიპენდიის სახით, ყოველთვიურად 100 ლარს მიიღებს.
ფონდის მიზანია, გამოავლინოს, წაახალისოს ნიჭიერი ახალგაზრდები და მისცეს მათ მოტივაცია დასახული მიზნის მისაღწევად.
უნდა აღინიშნოს, რომ ამ ფონდის ერთ-ერთი მხარდამჭერი და შემომწირველი ბატონი ირაკლი კაპანაძე თავად გახლავთ ჩვენი უნივერსიტეტის კურსდამთავრებული.
ამჟამად ირაკლი კაპანაძე ავსტრალიაში ცხოვრობს და საქმიანობს. იგი ,,სიტი დაირექტ სოლუშენის" დამფუძნებელი დირექტორია.
ის, რაც ბატონი გურამ თავართქილაძის ცხოვრების წესი იყო, დღესაც გრძელდება მის მიერ დაფუძნებულ უნივერსიტეტში და კიდევ უფრო მეტად სასიხარულოა, რომ მისი ყოფილი სტუდენტი ამ საქმის საუკეთესო გამგრძელებელი აღმოჩნდა.
დიდ მადლობას ვუხდით ჩვენს კურსდამთავრებულს, ბატონ ირაკლი კაპანაძეს და ფონდს ,,გურული დღიურები" ამ სიკეთისთვის და წარმატებებს ვუსურვებთ ყველა საქმეში.

Today, on October 19, 2021, at the National Parliamentary Library of Georgia, the director of the National Library, the founder of the “Gurian Diaries’” Foundation, Mr. Giorgi Kekelidze, awarded the Foundation's scholarship holders.
Three students of Guram Tavartkiladze University - Levan Kaulashvili, Mariam Sisauri and Nino Janashvili - will receive a monthly student grant in amount of 100 GEL for one year.
The objective of the foundation is to identify and encourage the talented young people and give them motivation to achieve the intentioned goal.
It should be noted that one of the supporters and donors of this fund, Mr. Irakli Kapanadze, is a graduate of our University.
Mr. Irakli Kapanadze currently lives and works in Australia. He is the Founding Director of ,,City Direct Solution".
What was Mr. Guram Tavartkiladze's way of life continues even today at the University founded by him and it is even more gratifying that his former student has proved to be the best successor to this course.
We would like to thank our graduate, Mr. Irakli Kapanadze and the “Gurian Diaries” Foundation for this kindness and wish them success in all their works.