დღეს, 2020 წლის 25 დეკემბერს, გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტმა საერთაშორისო სტუდენტური ფოტოკონკურსის მონაწილეებსა და სტუმრებს ონლიან ფორმატში უმასპინძლა და გამარჯვებულებიც დაასახელა.
,,დებიუტის“ კონკურსანტებს, ჟიურის წევრებსა და სტუმრებს მიესალმა გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის რექტორი, პროფესორი გიორგი მათიაშვილი.
კონკურსის იდეის, მისი განხორციელების, კონკურსანტთა და საკონკურსო ნამუშევრების თაობაზე მოკლე მიმოხილვა გააკეთა საორგანიზავიო ჯგუფის ხელმძღვანელმა, უნივერსიტეტის ჟურნალისტიკის პროგრამის ხელმძღვანელმა, პროფესორმა მარინე ვეკუამ.
მისი თქმით, სულ ფოტოკონკურსში მონაწილეობა მიიღო სამოცზე მეტმა კონკურსანტმა და წარმოდგენილი იყო სამასამდე ნამუშევარი საქართველოდან, ამერიკის შეერთებული შტატებიდან ესპანეთიდან, გაერთიანებული სამეფოდან, გერმანიიდან, იტალიიდან და უკრაინიდან.
კონკურსანტებს წარმატებები უსურვა გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის აღმასრულებელმა დირექტორმა ქალბატონმა ელი ელისაშვილმა.
კონკურსს აჯამებდა კომპეტენტური ჟიური, რომლის შემადგენლობაშიც იყვნენ: ქალბატონი ზეინაბ ბარნოვი და ბატონები კოტე გაბრიჩიძე, ბადრი ვადაჭკორია, გურამ წიბახაშვილი, სერგო ედიშერაშვილი და ავთანდილ გასვიანი.
კონკურსის ფარგლებში გამოცხადებულ ნომინაციებში გამარჯვებულები ასე გადანაწილდნენ:
,,პორტრეტი“ - ანა პაპიაშვილი (აბიტურიენტი) - ფოტო
,,თავისუფალი თემა“ - ნათია ზანგური (გთსუ-ის სამართლის ფაკულტეტის სტუდენტი) - ფოტო
,,კარანტინიდან კადრი“ - ირაკლი მაჭარაშვილი (თსუ მედიისა და ტელეხელოვნების კოლეჯი) - ფოტო
,,მხატვრული ფოტო“ - გიორგი აბულაძე (თსუ მედიისა და ტელეხელოვნების კოლეჯი) - ფოტო
,,ფოტოამბავი“ - დავით ჯავახიშვილი (თბილისის ღია უნივერსიტეტი) - ფოტო
,,სპეციალური პრიზი“ - ანი მათეშვილი (კავკასიის უნივერსიტეტი) - ფოტო
კონკურსის ორგანიზატორებისა და ჟიურის გადაწყვეტილებით, გამარჯვებულები საჩუქრად ისთ ფოინთის სასაჩუქრე ბარათებსა და სერტიფიკატებს მიიღებენ.

Today, on December 25, 2020, Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University hosted the participants and guests of the International Student Photo Contest online and named the winners.
Rector of Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University, Professor Giorgi Matiashvili welcomed the contestants, jury members and guests.
A brief overview of the idea of the competition, its implementation, the contestants and the competition works was made by the Head of the Organizing Group, Head of the University Journalism Program, Professor Marine Vekua.
According to him, more than sixty contestants took part in the photo competition and about 300 works from Georgia, the United States, Spain, the United Kingdom, Germany, Italy and Ukraine were presented.
Mrs. Eli Elisashvili, Executive Director of Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University wished success to the contestants.
The competition was summed up by a competent jury, which consisted of: Mrs. Zeinab Barnov and Messrs. Kote Gabrichidze, Badri Vadachkoria, Guram Tsibakhashvili, Sergo Edisherashvili and Avtandil Gasviani.
The winners in the nominations announced within the competition were distributed as follows:
"Portrait" - Ana Papiashvili (entrant)
"Freedom" - Natia Zanguri (GTTU Faculty of Law Student)
"Quarantine Staff" - Irakli Macharashvili (TSU College of Media and Television Arts)
"Artistic Photo" - Giorgi Abuladze (TSU College of Media and Television Arts)
"Photo Story" - Davit Javakhishvili (Tbilisi Open University)
"Special Prize" - Ani Mateshvili (Caucasus University)
By decision of the competition organizers and the jury, the winners will receive East Point Gift Cards and Certificates as a gift.