სტუდენტთა სამეცნიერო კონფერენციაში 27 სტუდენტმა მიიღო მონაწილეობა.
2012 წლის 22 მაისს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის სამართლის ფაკულტეტზე სტუდენტთა ყოველწლიური სამეცნიერო კონფერენცია ჩატარდა.
კონფერენციამ ორ სექციად იმუშავა: საჯარო და კერძო სამართლი.
საჯარო სამართლის სექციაში მომუშავე სტუდენტთა ნამუშევრებს კომპეტენტირი კომისიის წევრები გივი ლობჟანიძე (თავმჯდომარე), ვენედი ბენიძე, სერგო ჭელიძე, ედიშერ ფუტკარაძე, თამარ ებრალიძე და ნუგზარ თევდორაძე აფასებდნენ.
რაც შეეხება კერძო სამართლის სექციას, მას შალვა ქურდაძე ხელმძღვანელობდა. კომისიის შემადგენლობაში იყვნენ: რომან შენგელია, ლევან დოღონაძე და ლიკა საჯაია.
კონფერენციის მონაწილეები რამდენიმე კრიტერიუმით შეფასდნენ: რამდენად აქტუალურია თემა, რამდენად მოიცავს იგი სიახლეს, რამდენად კარგად წარმოაჩენს მომხსენებელი თემაში დასმულ პრობლემას, რამდენად კარგად პასუხობს მომხსენებელი შეკითხვებს და რამდენად კარგად წარმოაჩენს ვიზუალურ მასალას.
სამეცნიერო კონფერენციაზე სტუდენტებმა საკმაოდ საინტერესო თემები წარმოადგინეს. იყო განსხვავებული აზრებიც, მაგრამ კვალიფიციური კამათი. სტუდენტებმა შეძლეს და უკვე მიღებული თეორიული ცოდნაც გამოავლინეს. იყო გარკვეული საკითხები, სადაც აზრები გაიყო და ამ შემთხვევაში უკვე პროფესიონალებმა თქვეს თავისი სიტყვა.
საერთო ჯამში სამეცნიერო კონფერენციამ ძალზედ საინტერესოდ ჩაიარა და საპრიზო ადგილებიც შემდეგნაირად განაწილდა:

Future lawyers presented the conference papers
Annual scientific conference was held in the Faculty of Law at Guram Tavartkiladze Teaching University on May 22, 2012. The conference was held in two sections: Public and Private Law. The students who were working in the Public Law section were assessed by competent committee members: Givi Lobzhanidze (the chairman), Venedi Benidze, Sergo Chelidze, Edisher Putkaradze, Tamar Ebralidze and Nugzar Tevdoradze.
As for the Private Law section, it was led by Shalva Kurdadze. The commission members were: Roman Shengelia, Levan Dogonadze and Lika Sajaia. 27 students took part in the Student Scientific Conference. Conference participants were evaluated according several criteria: how actual is the topic, how it involves the innovation, how well is presented the problems dealing with the topic by the speaker, how well the speaker answers the questions and how well demonstrates the visual materials.
The students presented very interesting topics on the scientific conference. There were different opinions as well and qualified debates. The students were able to present already gained theoretical knowledge. There were some issues on which opinions are divided and in this case professionals expressed their ideas. The conference ended with the following results: