გიორგი ხიდეშელი: კარიერული წინსვლის შესაძლებლობები ტურიზმში
დღეს, 17 ნოემბერს, გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტმა ტურიზმის პროგრამის სტუდენტებსა და ტურიზმის სფეროთი დაინტერესებულ პირებს უმასპინძლა.
შეხვედრას უძღვებოდა გიორგი ხიდეშელი - ტურისტული კომპანია ,,ვიზიტ ჯორჯიას” აკადემიის ხელმძღვანელი, გთუნის ტურიზმის პროგრამის ასისტენტ-პროფესორი.
თემა, რომლის თაობაზეც დაწვრილებით ისაუბრა სპიკერმა, იყო ,,კარიერული წინსვლის შესაძლებლობები ტურიზმში“.
გიორგი ხიდეშელმა ვრცლად მომოიხილა ტურიზმის სფერო და ამ სფეროსთან დაკავშირებული მნიშვნელოვანი თემები.
ასე მაგალითად:
• რატომ არის ტურიზმის ინდუსტრიაში მუშაობა საინტერესო და სასიამოვნო;
• რა შესაძლებლობები არსებობს დამწყებთათვის.
ასევე ისაუბრა პირადი წარმატების თაობაზე და გაიხსენა ის კონკრეტული გზა, რომელიც თავად გაიარა გიდობიდან - ,,ვიზიტ ჯორჯიას“ აკადემიის ხელმძღვანელობამდე.
და რაც ყველაზე მნიშვნელოვანია, სპიკერმა შეხვედრაზე მოსულ ახალგაზრდებს გააცნო ის შესაძლებლობები, რომელსაც კომპანია ,,ვიზიტ ჯორჯია" სთავაზობს ახალგაზრდებს და მეტი მიზანდასახულობისკენ მოუწოდა მათ.

Today, in November 17, Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University hosted Tourism Program Students and persons interested in tourism sphere.
The meeting was led by Giorgi Khidesheli – Chairman of the academy of touristic company ,,Visit Georgia", Proffessor Assistant of GTUNI Tourism Program.
The topic was "options for job progression in tourism," and the speaker went into great detail about it.
Giorgi Khidesheli conducted a thorough analysis of the tourism industry and significant issues within it.
For Example:
• What opportunities are there for beginners?
• Why working in the tourism industry is interesting and enjoyable;
He also spoke about his personal success and recalled the specific path he took from being a guide to the leadership of the ,,Visit Georgia" Academy.
The speaker also encouraged the young attendees to be more purposeful while introducing them to the chances that the ,,Visit Georgia" firm gives to young people.