2024 წლის 18 დეკემბერს გაიმართა იაპონიის ვასედას სამედიცინო კოლეჯის 70 წლისადმი მიძღვნილი ღონისძიება, რომლის ფარგლებშიც ჩატარდა „ინტეგრირებული ჯანდაცვის მეცნიერებების საერთაშორისო სიმპოზიუმი“.
ღონისძიებას ესწრებოდნენ ჩინეთის საერთაშორისო განათლების ჯგუფის წევრი ორგანიზაციების წარმომადგენლები სხვადასხვა ქვეყნიდან, მათ შორის საქართველოდან, ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკიდან, იაპონიიდან, სინგაპურიდან, ჰონგ-კონგიდან და სხვ.
აღნიშნულ ღონისძიებაში მონაწილეობდნენ საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტ ჯიუ-ს რექტორი და ადმინისტრაციის წარმომადგენლები.
სიმპოზიუმის მსვლელობისას საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტ ჯიუ-ს რექტორი, პროფესორი ელისო ელისაშვილი ჩინურ ენაზე მიესალმა და საიუბილეო თარიღი მიულოცა ღონისძიების მონაწილეებს.

GIU representatives participated in the 70th Anniversary Celebration of Japan Waseda Medical College
18 December 2024
On December 18, 2024, 70th Anniversary Celebration of Japan Waseda Medical College was held. International Symposium on Integrated Health Sciences was conducted in the frames of the aforementioned event.
The event was attended by the representatives of organizations of China International Education Group from various countries, including Georgia, People’s Republic of China, Japan, Singapore, Hong Kong, etc. Rector and representatives of administration of Georgian International University GIU also participated in the event.
Rector of Georgian International University GIU, Professor Eliso Elisashvili congratulated the participants on the anniversary in Chinese.