2023 წლის 14 ივლისს ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში „საუნივერსიტეტო წიგნის ფესტივალი“ ჩატარდა.
ფესტივალზე წარმოდგენილი იყო თბილისის მასშტაბით მოქმედი სახელმწიფო და კერძო უმაღლესი სასწავლებლების გამომცემლობებისა და მათი აკადემიური პერსონალის ავტორობით ბოლო წლებში გამოცემული სამეცნიერო წიგნები.
ღონისძიებაში თხუთმეტი უნივერსიტეტი, მათ შორის საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტი(ყოფილი გურამ თავართქილაძის უნივერსიტეტი) იღებდა მონაწილეობას.
აღნიშნულ ფესტივალს ესწრებოდა GIU-ს რექტორი, პროფესორი - გიორგი მათიაშვილი.
საუნივერსიტეტო წიგნის ფესტივალი პირველი ქართული სამეცნიერო ნაბეჭდი წიგნის – მარიო მაჯიოს „ქართული ენის გრამატიკის“ – გამოცემის 380-ე და თბილისში ვახტანგ მეექვსის მიერ სტამბის დაარსების 315-ე წლისთავს მიეძღვნა.

GIU University Book Festival
The first "University Book Festival" took place at Javakhishvili Tbilisi State University on July 14, 2023.
At the event, academic personnel from state and private higher education institutions in Tbilisi and their publishing companies distributed scientific publications that had just been released.
Participating in the event were fifteen universities, including the International University of Georgia (formerly known as Guram Tavartkiladze University).
Professor and rector of GIU, Giorgi Matiashvili, was present during the event.
The "Grammar of the Georgian Language" by Mario Maggio, which was published 380 years ago, and the 315th anniversary of Vakhtang VI's founding of the printing house in Tbilisi were honored during the University Book Festival.