2015 წლის 2 მაისს კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტი ბაკალავრიატის, მაგისტრატურისა და დოქტორანტურის სტუდენტთა მესამე საერთაშორისო კონფერენციის მონაწილეებს მასპინძლობდა.
კონფერენცია რამდენიმე სექციად მუშაობდა: ჟურნალისტიკა, საერთაშორისო ურთიერთობები, ირანისტიკა, სამართალი, მედიცინა და ბიზნესი.
გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის სტუდენტებმა საერთაშორისო კონფერენციაზე საინტერესო თემები წარმოადგინეს, დამსწრე საზოგადოების მოწონება დაიმსახურეს და სამომავლო საქმიანობისათვის სერიოზული განაცხადიც გააკეთეს.
სალომე პეტრიაშვილი - „საქართველოსა და ევროკავშირს შორის ასოცირების შეთანხმება დაბეგვრის შესახებ“;
ნინო ესიავა - „ევროკავშირთან და ამერიკის შეერთებულ შტატებთან „თავისუფალი ვაჭრობის ხელშეკრულება“ საქართველოს უსაფრთხოებისა და ეკონომიკური განვითარების პერსპექტივები“;
ნათია მჟავია - „მწვანე ეკონომიკა და საქართველო“;
გვანცა კელაპტრიშვილი - „ასოცირების ხელშეკრულება სავაჭრო მიმოსვლისა და უცხოური ინვესტიციების საქართველოში მოზიდვის ხელმწყობი პირობაა“;

GTTU students in another international conference
On May 2, 2015 Caucasus International University hosted the third international conference of bachelor, master’s and doctoral program participants. The conference worked in several sections: Journalism, International Relations, Iranian studies, Law, Medicine and Business. Guram Tavartkiladze Teaching University Students presented interesting topics on an international conference; they deserved the approval of audience and made the serious statement for the future work.
Salome Petriashvili - "The Association Agreement on the taxation between Georgia and EU ";
Nino Esiava - “Free Trade Agreement” with the European Union and the United States, “Georgia’s security and economic development prospects ";
Natia Mzhavia - "Green Economy and Georgia";
Gvanca Kelaptrishvili - “Association Agreement of trade movement and supporting condition of attracting foreign investments in Georgia";