დღეს, 2017 წლის 12 იანვარს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტში კიდევ ერთი სასიხარულო ინფორმაცია მოვიდა: „ჯინო ფერედაისის“ ადმინისტრაციის გადაწყვეტილებით, უნივერსიტეტის ბიზნესის ადმინისტრირების ფაკულტეტის ბაკალავრიატის სწავლების საფეხურის დამამთავრებელი კურსის წარჩინებული სტუდენტები ნუცა ჩხეიძე (სპეციალობა: ბიზნესის ადმინისტრირება) და მერი მაჭარაშვილი (სპეციალობა: ტურიზმი) მიმდინარე წელს „ჯინო ფერედაისის“ სახელობითი სტიპენდიანტები გახდნენ.
გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტსა და „ჯინო ფერედაისს“ შორის ურთიერთთანამშრომლობის ხელშეკრულებას გასულ წელს მოეწერა ხელი და ამჯერად უნივერსიტეტის სტუდენტებისათვის სახელობითი სტიპენდიების დანიშვნის ფაქტი დაწყებული თანამშრომლობის კიდევ ერთი ნათელი დადასტურებაა.
ზემოთხსენებულმა სტუდენტებმა უნივერსიტეტში მაღალ აკადემიურ მოსწრებასთან ერთად წარმატებით გაიარეს „ჯინო ფერედაისის“ ორეტაპიანი საკონკურსო ტური და საუკეთესო შედეგებიც აჩვენეს.
გარდა ამისა, ურთიერთთანამშრომლობის ხელშეკრულება ითვალისწინებს სტუდენტების პროფესიული მომზადებისათვის ხელის შეწყობას, სასწავლო პროცესში სტუდენტების მიერ მიღებული თეორიული ცოდნის პრაქტიკული საქმიანობით განმტკიცებას, პრაქტიკული უნარ-ჩვევების გამომუშავებასა და კვალიფიციური კადრების მომზადებას, ერთობლივი სამეცნიერო-კვლევითი საქმიანობის განხორციელებას, პროფესიული სასერტიფიკატო კურსებისა და ტრენინგების ჩატარებას და ა. შ.

Today, on January 12, 2017 another good information has come at Guram Tavartkiladze Teaching University. By the decision of the "Gino Paradise “Administration, Business Administration Faculty, fourth year students of Bachelor Study program Nutsa Chkheidze (specialty: Business Administration) and Mary Macharashvili (specialty: Tourism) received scholarship from "Gino Paradise “on the current year.
The cooperation agreement between Guram Tavartkiladze Teaching University and "Gino Paradise" was signed last year, and this time the appointment of scholarships is another clear evidence of the ranging cooperation. Above mentioned students successfully passed the "Gino Paradise" two-stage competitive round and they showed the best results. In addition, the cooperation agreement considers the assistance of the students’ professional trainings and to strengthen the theoretical knowledge into practical activities. Acquiring the practical skills and training of qualified staff, implementation of joint scientific-research activity, professional certification courses and training delivery etc.