გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტი ამჯერად უკვე მეორედ, ინჰოლანდის უნივერსიტეტთან პარტნიორობის ფარგლებში, Erasmus+ KA107 მობილობის გრანტის მფლობელი გახდა.
Erasmus+ KA107 პროექტის დაფინანსებით, 2018-2019 და 2019-2020 სასწავლო წელს ინჰოლანდის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტში ერთი სემესტრით სასწავლებლად გაემგზავრება:
- გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის ათი სტუდენტი და ოთხი პროფესორი;
- სტაჟირების გავლის მიზნით, გთუნი-ს ეწვევა ორი სტუდენტი ინჰოლანდის უნივერსიტეტიდან;
- ამავე პროექტის ფარგლებში 2018-2020 სასწავლო წელს გთუნი-ში ლექციებს წაიკითხავს ინჰოლანდის უნივერსიტეტის რვა პროფესორი.
შეგახსენებთ, რომ 2016-2017; 2017-2018 სასწავლო წელს Erasmus+ KA107 Students Mobility ფარგლებში ინჰოლანდის უნივერსიტეტის როტერდამის ბიზნესის, ფინანსებისა და სამართლის ფაკულტეტზე ერთი სემესტრით სასწავლებლად იმყოფებოდა გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის რვა სტუდენტი, ხოლო ლექციები წაიკითხა გთუნი-ს სამმა პროფესორმა.

This time Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University has been awarded with Erasmus + KA107 mobility grant for the second time in partnership with Inholand University.
With the funding of Erasmus + KA107, 2018-2019 and 2019-2020 academic year in the Inholandi Applied Sciences University will go for one semester:
- ten students of Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University and four professors;
- In order to undergo the internship, two students from Inholand University will visit GTUNI,
- In the framework of the same project 2018-2020 academic year lectures will be delivered by eight professors of Inholand University.
Let's remind you that 2016-2017; 2017-2018 academic year in the framework of Erasmus + KA107 Students Mobility project eight students from Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University were studying at Rotterdam Business, Finance and Law Faculty of Inholand University, and lectures were delivered by three professors.
Also, in 2016-2018, the lectures were delivered in GTUNI by four professors from Inholand University.