გთუნის სტუდენტები გასვლით ლექციაზე იმყოფებოდნენ
დღეს, 27 ოქტომბერს, გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის ბიზნესისა და სოციალური მეცნიერებების ფაკულტეტის სტუდენტები, ,,ექსტრემალური ჟურნალისტიკის" სახელოსნოს ფარგლებში, სახელმწიფო სამხედრო სამეცნიერო-ტექნიკურ ცენტრ „დელტასა“ და სააქციო საზოგადოება „თბილავიამშენს“ ეწვივნენ.
სტუდენტებმა დაათვალიერეს ზემოხსენებული საწარმოები, ინვენტარი, გაეცნენ წარმოებისა და განახლების პროცესს, შეხვდნენ დარგის ექსპერტებს და მიიღეს მათგან ამომწურავი ინფორმაცია.
ლექციის თეორიულ ნაწილს უძღვებოდნენ ჟურნალისტიკის პროგრამის ხელმძღვანელი, პროფესორი მარინე ვეკუა და უნივერსიტეტის ლექტორი, ჟურნალ „არსენალის“ მთავარი რედაქტორი ირაკლი ალადაშვილი.

Today, on October 27, students from GuramTavartkiladze Tbilisi Teaching University University of Business and Social Sciences faculty visited the State Military Scientific and Technical Center "Delta" and the Joint Stock Company "Tbilaviamshen" as part of the "Extreme Journalism" program.
The students went on tours of the aforementioned businesses, saw the inventory, saw how things are made and renovated, spoke with industry professionals and got in-depth advice from them.
Professor Marine Vekua, director of the journalism school, and Irakli Aladashvili, a university lecturer and editor-in-chief of the magazine "Arsenal," delivered the lecture's theoretical portion.