2018 წლის 7 ივნისს გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტსა და საქართველოს ნოტარიუსთა პალატას შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
მემორანდუმი მიზნად ისახავს სტუდენტების პროფესიული მომზადებისათვის ხელის შეწყობას, პრაქტიკული უნარ-ჩვევების გამომუშავებასა და კვალიფიციური კადრების მომზადებას.
მემორანდუმის ფარგლებში დაგეგმილია სტუდენტებთან სისტემატური შეხვედრებისა და სემინარების ორგანიზება. ამასთან ერთად, სტუდენტებს მიეცემათ შესაძლებლობა პრაქტიკული სწავლება გაიარონ ნოტარიუსთა პალატასა და სანოტარო ბიუროებში.
მემორანდუმს ხელი მოაწერეს გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის რექტორმა, პროფესორმა გიორგი მათიაშვილმა და საქართველოს ნოტარიუსთა პალატის გამგეობის თავმჯდომარემ მარიკა გოგოლაძემ.
საქართველოს ნოტარიუსთა პალატის თავმჯდომარემ სტუდენტებისათვის წაიკითხა ლექცია თემაზე „ნოტარიუსის როლი და მნიშვნელობა“.

On June 7, 2018, a Memorandum of Cooperation was signed between Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University and Notary Chamber of Georgia.
The memorandum aims at promoting students' professional training, developing practical skills and preparing qualified staff. Within the framework of the Memorandum, it is organized regular meetings and seminars with the students. In addition, students will be given the opportunity to undergo practical training course in the Notary Chamber and notary bureaus.
The memorandum was signed by Professor Giorgi Matiashvili, Rector of Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University and Marika Gogoladze, Chairman of the Board of the Notary Chamber of Georgia.
Chairman of the Notary Chamber of Georgia delivered a lecture on "The Role and Importance of Notary" for students.
At the end of the meeting, guests visited the University's material-technical base and training labs.