დღეს, 2024 წლის 24 აპრილს, საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტ ჯიუ-სა და „ჰუალინგის სპეციალურ საერთაშორისო ეკონომიკურ ზონას“ შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
აღნიშნული მემორანდუმი ითვალისწინებს ჯიუ-ს ბიზნესის ადმინისტრირების ქართული და ინგლისურენოვანი, ასევე სინოლოგიის საბაკალავრო პროგრამებისა და ბიზნესის ადმინისტირების სამაგისტრო პროგრამის სტუდენტების სტაჟირებას „ჰუალინგის სპეციალურ საერთაშორისო ეკონომიკურ ზონაში“.
ხსენებული კომპანია აქტიურად ჩაერთვება ჯიუ-ს საგანმანათლებლო პროგრამების მომზადებისა და შემუშავების პროცესში.
გარდა ამისა, თავის მხრივ, ჯიუ-ს სტუდენტები აქტიურად ჩაერთვებიან „ჰუალინგის სპეციალური საერთაშორისო ეკონომიკური ზონის“ სხვადასხვა აქტივობის დაგეგმვასა და განხორციელებაში.
მისასალმებელია, რომ აღნიშნული მემორანდუმი ორ მხარეს შორის ქმნის გრძელვადიანი ნაყოფიერი თანამშრომლობის საფუძველს.
მემორანდუმს ხელი მოაწერეს საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტ ჯიუ-ს კანცლერმა ელისო ელისაშვილმა და „ჰუალინგის სპეციალური საერთაშორისო ეკონომიკური ზონის“ დირექტორმა (დამფუძნებელმა) შაო სიაოწინმა.

Today, on April 24, 2024, a Memorandum of Understanding (MOU) was signed between Georgian International University GIU and JSC „Hualing International Special Economic Zone“.
The internship opportunities for the GIU students of Business Administration and Sinology Bachelor programs as well as Business Adminisration Master program are envisaged by the aforementioned MOU at the JSC „Hualing International Special Economic Zone“.
The above-mentioned company will actively be engaged to the preparation and implementation process of GIU’s academic programs.
Furthermore, the GIU students will themselves be actively involved in planning and implementing various activities of JSC „Hualing International Special Economic Zone“.
It is remarkable that the aforementioned MOU creates the basis for the fruitful bilateral cooperation between both sides.
The MOU was signed by the Chancellor of GIU, Ms Eliso Elisashvili and the Director (Founder) of JSC „Hualing International Special Economic Zone“, Mr. Shao Xiaojin.