იმიტირებული სასამართლო პროცესი ბაკალავრიატის სტუდენტთა მონაწილეობით
2019 წლის 3 ივნისს გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის სამართლის ფაკულტეტზე ბაკალავრიატის საფეხურის დამამთავრებელი კურსის სტუდენტების მონაწილეობით იმიტირებული სასამართლო პროცესი გაიმართა.
უნდა აღინიშნოს, რომ გთუნიში დამკვიდრებული სწავლების ასეთი ფორმა ხელს უწყობს სტუდენტთა ინტელექტუალური, შემოქმედებითი და პროფესიული პოტენციალის რეალიზებას, უმაღლესი იურიდიული განათლების ხარისხის ამაღლებას, სასწავლო პროცესში მათ მიერ მიღებული თეორიული ცოდნის პრაქტიკული უნარ-ჩვევებით განმტკიცებას, ასევე დარგობრივი კომპეტენციების ფორმირებასა და შრომის ბაზრის მოთხოვნების შესაბამისი კვალიფიციური კადრების მომზადებას.
სასამართლო სხდომას, ექსპერტის სტატუსით, ესწრებოდა პროფესორი ნინო ბოჭორიშვილი, რომელმაც შეაფასა სასამართლო სხდომის მიმდინარეობა, პროცესზე წარმოდგენილი მხარეების მოქმედება და შესაბამისი მითითებებიც მისცა სასამართლო პროცესში მონაწილე სტუდენტებს.

On June 3, 2019, the simulated trial was held with the participation of graduate students of the Bachelor's degree program on the Faculty of Law at Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University.
It should be noted that a similar form of teaching in the GTUNI facilitates the realization of students' intellectual, creative and professional potential, raising the quality of higher legal education, strengthening the practical skills of their theoretical knowledge in the learning process, as well as forming field competences and preparation of qualified personnel in compliance with the labor market requirements.
The trial was attended by Professor Nino Bochorishvili, as an expert, who evaluated the proceedings of the trial, the parties involved in the trial and gave relevant instructions to the students participating in the trial.