შეხვედრის დასასრულს სტუმარმა სტუდენტებს სამომავლო გეგმებიც გაუმხილა.
2012 წლის 26 ოქტომბერს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის სააქტო დარბაზში სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტის ჟურნალისტიკის მიმართულების სტუდენტები, სასწავლო ფორმატის ფარგლებში, ევროკავშირის სტრუქტურებში საფრანგეთის რადიოსა და მე–9 არხის საკუთარ კორესპონდენტს ევროპაში ბატონ გიორგი ფოფხაძეს შეხვდნენ.
თავდაპირველად სტუმარმა საკუთარი თავის შესახებ ისაუბრა. თქვა, რომ პროფესიით ექიმი–რეანიმატოლოგი იყო და მხოლოდ ამის შემდეგ ეზიარა ჟურნალისტის ამ მძიმე და მეტად საპასუხისმგებლო პროფესიას. გაიხსენა მის მიერ მომზადებული ის სიუჟეტებიც, რომელიც ესოდენ ამშვენებს მისი, როგორც ჟურნალისტის, ხიფათით სავსე ცხოვრებას. რადიო „თავისუფლება“, „Associated Press“, რადიო „FRANSE“, გერმანული „KABEL 1”, “EVRONEWS”. აი, მედიასაშუალებების ის მოკლე ჩამონათვალი, სადაც მას მოუწია მოღვაწეობა; გადაღებული აქვს ცხრა ომი და ა. შ. გაიხსენა 2008 წლის აგვისტოს დღეები, მის მიერ მომზადებული სიუჟეტები და, ფაქტიურად, უმცროსი კოლეგების მიერ დასმულ ყველა კითხვას გასცა პასუხი.
რა თქმა უნდა, სტუდენტთა განსაკუთრებულ ინტერესს იწვევდა ამ ცოტა ხნის წინ ეთერში გასული ციხის შემზარავი კადრები და ამ
კუთხით სტუმარს უამრავ კითხვაზე მოუწია პასუხის გაცემა. მისი თქმით, ამ კონკრეტულ შემთხვევაში, იგი მხოლოდ ჟურნალისტის სტატუსით გახლდათ ჩართული და პოლიტიკურ ბატალიებში მონაწილეობა არ მიუღია.
გიორგი ფოფხაძემ ვრცლად ისაუბრა თავად ჟურნალისტის როლსა და დანიშნულებაზე და აღნიშნა, რომ სასურველია, ნებისმიერი ჟურნალისტი იყოს ინდივიდუალური და სტატია იქნება ეს, სატელევიზიო მასალა თუ რადიო სიუჟეტი დარჩეს ბოლომდე ნეიტრალური და ისაუბროს ან გადმოსცეს მხოლოდ სიმართლე.
მანვე მოუწოდა მომავალ ჟურნალისტებს, მაქსიმალურად გამოიყენონ უმაღლეს სასწავლებელში გატარებული პერიოდი, მიიღონ რაც შეიძლება მეტი ცოდნა, ენციკლოპედიური განათლება და წრფელი გულითა და სინდისის კარნახით ემსახურონ თავიანთ ქვეყანასა და საზოგადოებას.
შეხვედრის დასასრულს სტუმარმა სტუდენტებს სამომავლო გეგმებიც გაუმხილა და თქვა, რომ უახლოეს პერიოდში საქართველოს მოსახლეობას ექნება საშუალება, იხილოს მის მიერ მომზადებული სიუჟეტები ევროკავშირისა და ევროსტრუქტურების მისიის, დანიშნულებისა და მიზნების შესახებ.

Interesting answers to the questions put forwards on the meeti
On October 26, 2012 in the conference hall the meeting between the Students of the faculty of Social Sciences of Guram Tavartkiladze Teaching University and Mr. Giorgi Popkhadze, the correspondent of the Channel 9 and French Radio in the European Union was held.
Initially, the guest spoke about himself. He told that he was a doctor, resuscitation specialist. A bit later he took up the profession of journalism _ responsible and hard job. He remembered the reports made by him, especially those that describes his journalistic life, full of danger. His professional experience includes: radio ‘liberty’, ‘Associated Press’, radio ‘FRANSE’, German „KABEL 1”, “EVRONEWS”. He has shot 9 wars and etc.
The guest remembered the August of 2008; the reports made by him and answered almost every question put by his younger colleagues.
The disgusting prison facts raised special interests among students and most of the questions were connected with them. He explained to the students that he was involved in those events only as a journalist and did not participate in political battles.
Giorgi Popkhadze spoke about the role and responsibilities of the journalist. He stated that the journalist must be individual, neutral and objective. He should always convey the truth be it the newspaper article or TV material.
He advised future journalists to do their utmost during their studies to get as deep knowledge as possible, encyclopedic education and honestly serve their motherland and society. At the end of the meeting, the guest revealed his future plans, informing the audience that in the nearest future, the population of Georgia will be able to watch the material prepared by him on the mission, duties and goals of European Union and Euro structures.