ჟურნალისტიკის სპეციალობის სტუდენტებმა კონფერენციის მუშაობაში მიიღეს მონაწილეობა
დღეს, 18 ნოემბერს, გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის ჟურნალისტიკის სპეციალობის სტუდენტებმა და პროგრამის ხელმძღვანელმა, პროფესორმა მარინე ვეკუამ პარტნიორი ორგანიზაციის - საქართველოს საზოგადოებრივი მაუწყებლის მოწვევით, მონაწილეობა მიიღეს კონფერენციაში სახელწოდებით ,,კონსტრუქციული ახალი ამბები“.
კონფერენციას უძღვებოდა ულრიკ ჰააგერუპი - დანიის კონსტრუქციული ინსტიტუტის დამფუძნებელი და წიგნის ,,კონსტრუქციული ახალი ამბები“ ავტორი.
კონფერენცია მიზნად ისახავდა პარტნიორი ორგანიზაციის წარმომადგენლებისთვის კონსტრუქციული ჟურნალისტიკის მიდგომების გაცნობას, რომელსაც საქართველოს საზოგადოებრივი მაუწყებელი უკვე კარგა ხანია იყენებს პრაქტიკაში.
მსგავსი ხასიათის კონფერენციებში მონაწილეობა ჟურნალისტიკის სპეციალობის სტუდენტთათვის მომავალი პროფესიის უკეთ დაუფლების შესანიშნავი საშუალებაა.

Students of Journalism Faculty to part in conference
The Georgian Public Broadcaster, a partner organization, invited the students of Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University of Journalism and Professor Marine Vekua, the program's director, to attend the conference titled "Constructive News" today, on November 18.
Ulrik Haagerup, the founder of the Danish Construction Institute and the author of the book "Construction News," served as the conference's chair.
The conference's goal was to introduce representatives of the partner organization to the constructive journalism techniques that the Public Broadcaster of Georgia has been employing in its daily operations for a while.
Attending such conferences is a fantastic way for journalism students to learn more about their future field.