2015 წლის 30 იანვარს შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტში ევროკავშირის “University collaboration network at the Black Sea – UNIVER-SEA.NET” პროექტში მონაწილე სტუდენტთათვის სერტიფიკატების გადაცემისა და კონკურსში გამარჯვებულთა დაჯილდოების საზეიმო ღონისძიება გაიმართა.
გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის ბიზნესის ადმინისტრირების ფაკულტეტის სტუდენტი თორნიკე პაიჭაძე იმ სტუდენტთა რიცხვში მოხვდა, რომელებსაც მიმდინარე წლის 1 თებერვლიდან 28 თებერვლის ჩათვლით თურქეთში, კარაბუკისა და იადინის უნივერსიტეტებში მოუწევთ პროექტით გათვალისწინებული სხვა მოდულების გავლა.
აღნიშნული პროექტის ფარგლებში სტუდენტებმა ხალხთა შორის ურთიერთობებისა და შავი ზღვის რეგიონის ხალხთა კულტურებს შორის ურთიერთობების შესწავლას დაუთმეს.
სასწავლო კურსის ფარგლებში სტუდენტებმა დაათვალიერეს ქალაქები სტამბული, კარაბუკი, ამასრა, მათი ღირსშესანიშნაობანი, ისტორიული ადგილები, გაეცვნენ ქვეყნის კულტურას, ტრადიციებს, ხელოვნებასა და თურქულ სამზარეულოს.
სტამბოლში ყოფნის დროს ქართველმა სტუდენტებმა რუმინელ, მოლდოველ და თურქ სტუდენტებს გააცვნეს საქართველოს ისტორია, ქართული კულტურა, ტრადიციები და ეროვნული ცეკვები.

On January 30, 2015 certificates awarding and competition winner solemn ceremony for the EU “University collaboration network at the Black Sea – UNIVER-SEA.NET” participating students were held in the International Black Sea University.
Guram Tavartkiladze Teaching University Business Administration Faculty student Tornike Paichadze get among those students who were lucky and had to go through the other modules provided by the project from February 1 to February 28 in Turkey Karabuk and Yadin Universities.
Within this project students study relations between peoples and relations between cultures of the Black Sea region.
During the course, students visited the cities of Istanbul, Karabuk, Amasra, their sightseeing, historical places they were introduced to the culture, traditions, art and Turkish cuisine.
During their stay in Istanbul Georgian students shared Georgian history, Georgian culture, traditions and national dances to the Romanian, Moldavian and Turkish students.