გუშინ, 23 დეკემბერს, გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტში უფროსკლასელებისათვის მომზადებული პროექტი „კარიერული სკოლა" საზეიმოდ დაიხურა.
ერთი თვის მანძილზე დამამთავრებელი კლასების მოსწავლეებს საშუალება ჰქონდათ, თეორიული და პრაქტიკული მეცადინეობის ფორმატში, მიეღოთ სრული ინფორმაცია მომავალი პროფესიების თაობაზე და საკუთარი სამომავლო არჩევანიც სწორად გაეკეთებინათ.
თეორიული და პრაქტიკული მეცადინეობები ხუთი მიმართულებით მიმდინარეობდა: ბიზნესი, ტურიზმი, ჟურნალისტიკა, სამართალი და ფსიქოლოგია.
დღეს კი ტურიზმის მიმართულების გამარჯვებული გუნდის წევრებმა, უნივერსიტეტის ფინანსური მხარდაჭერით, ტურიზმის საბაკალავრო პროგრამის ხელმძღვანელ, პროფესორ სოფიკო თევდორაძესთან ერთად, ძველი თბილისის უბანში საფეხმავლო ტური მოაწყვეს და სწორედ ის ადგილები და ღირსშესანიშნაობანი მოინახულეს, რომელიც თავადვე დაგეგმეს საკონკურსო ტურის მომზადებისას: ჯვარის მამის ეკლესია, სინაგოგა, ქვედა ბეთლემი, ზედა ბეთლემი, ათეშგა, ჯუმა მეჩეთი და შთაბეჭდილებებით დატვირთულნი ახალი თავგადასავლებისთვის ემზადებიან.

The winning team of the career school will take a walking tour of Old Tbilisi
The project "Career School," which was designed for high school students at GuramTavartkiladze Tbilisi Teaching University, was officially closed yesterday, December 23.
For one month, graduating students had the opportunity to get comprehensive knowledge on future professions in the form of theoretical and practical lectures, allowing them to make informed decisions about their future careers.
Business, tourism, media, law, and psychology were among the five fields where theoretical and practical training were offered.
Today, the members of the winning tourism team, with the University's financial help, conducted a walking tour in the old Tbilisi neighborhood and visited the Head of the Bachelor of Tourism, Professor Sofiko Tevdoradze organized a walking tour in the Old Tbilisi district and visited the places and sights that were planned by the Church Bethlehem, Upper Bethlehem, Ateshga, Juma Mosque and are full of impressions preparing for new adventures.