დღეს, 2022 წლის 25 მაისს, გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტში პროექტ ,,კარიერული სკოლის“ მონაწილეებს სერტიფიკატები გადაეცათ.
პროექტის ფარგლებში, დამამთავრებელი კლასის მოსწავლეებს მიეცათ უნიკალური შესაძლებლობა, უფრო მეტი გაეგოთ სასურველი პროფესიის შესახებ, მიეღოთ მონაწილეობა პროფესიულ აქტივობებში და დარწმუნებულიყვნენ მომავალი პროფესიის არჩევის სისწორეში.
პროექტი ხუთი სხვადასხვა მიმართულებით განხორციელდა.
- ჟურნალისტიკა,
- ფსიქოლოგია,
- ბიზნესი,
- ტურიზმი,
- სამართალი.
შეხვედრები ჩატარდა როგორც ONLINE, ასევე უნივერსიტეტის აუდიტორიებსა და სასწავლო ლაბორატორიებში.
სხვადასხავა ტურისტულ მარშრუტზე დაგეგმილი ტურები, ბიზნეს პროექტები, საგამოძიებო მოქმედებები, იმიტირებული სასამართლო პროცესი, კვალიფიციური ფსიქოლოგების ლექციები და მათი დახმარებით ცნობიერის, არაცნობიერის, ქცევისა და პიროვნების კატეგორიების უკეთ გაგება და აღქმა.
ეს იმ აქტივობების მცირე ჩამონათვალია, რომელთა უშუალო მონაწილენიც თავად სკოლის მოსწავლეები აღმოჩნდნენ და მათ არაერთი საინტერესო, შემოქმედებითად დახუნძლული და გამოწვევებით სავსე დღეები გაატარეს უნივერსიტეტის კედლებში.

Career school participants were awarded certificates
Today, on May 25, 2022, at the Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University, the participants of the "Career School" project were awarded certificates.
Under the project, graduating students were given a unique opportunity to learn more about their preferred profession, participate in professional activities and make sure they choose the right profession for the future.
The project was implemented in five different directions.
• Psychology,
• Business,
• Tourism,
• Law.
Meetings were held both online and in university auditoriums and training laboratories.
planned tours of various tourist routes, business projects, investigative actions, mock trials, and lectures by qualified psychologists; and with their help, better understanding and perception of the categories of conscious, unconscious, behavior, and personality.
This is a small list of activities in which the school children themselves were the direct participants and they spent many interesting, creatively overwhelming and challenging days at the University walls.