გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის აკადემიური პერსონალისა და სტუდენტებისაგან დაკომპლექტებული სამუშაო ჯგუფი TEMPUS-ის პროგრამის საზაფხულო სკოლის ფარგლებში უკრაინაში, ქალაქ ხერსონში იმყოფებოდა.
სამუშაო ჯგუფის შემადგენლობაში იყვნენ გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის რექტორის მოადგილე, პროფესორი მაია უკლება, ინფორმატიკის კათედრის გამგე, პროფესორი თალიკო ჟვანია, პროფესორი ნიკა კვარაცხელია და ბიზნესის ადმინისტრირების ფაკულტეტის ტურიზმის სპეციალობის ოთხი სტუდენტი.
გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტი 2014 წლიდან მონაწილეობს ევროკომისიის ფარგლებში დაფინანსებულ TEMPUS-ის გამარჯვებულ პროექტში „Network of competence centres for the development of cruise tourism in the Black sea region (Georgien und Ukraine) –TEMPUS-JPHES“.
პროექტი მიზნად ისახავს შავი ზღვის რეგიონში (საქართველო და უკრაინა) საკრუიზო ტურიზმის განვითარებისათვის კომპეტენციის ცენტრების ქსელის შექმნას.

Guram Tavartkiladze Teaching University academic staff and working group formed by students within the framework of TEMPUS summer school went to Ukraine to the city of Kherson.
The working group includes representatives of the Guram Tavartkiladze Teaching University Deputy Rector, Professor Maya Ukleba, the Head of the Informatics Department Taliko Zhvania, professor Nika Kvaratskhelia and Business Administration, Journalism specialty four students.
Guram Tavartkiladze Teaching University has been participating in the TEMPUS- winning project “Network of competence centers for the development of cruise tourism in the Black sea region (Georgian und Ukraine) -TEMPUS-JPHES" funded by the European Commission.
The project is aimed at the Black Sea region (Georgia and Ukraine) for the development of cruise tourism competency centers network.