დღეს, 2023 წლის 19 ივნისს, შპს ,,საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტსა“(გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტი) და კომპანია „ეისითის“ შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა. აღნიშნულ მემორანდუმს ხელი მოაწერეს უნივერსიტეტის რექტორმა, პროფესორმა გიორგი მათიაშვილმა და კანცლერმა, ასოცირებულმა პროფესორმა ელისო ელისაშვილმა, ხოლო კომპანიის მხრიდან - მისმა დირექტორმა, ქალბატონმა ნატალია კვიწინაშვილმა.
აღნიშნული მემორანდუმი ითვალისწინებს უნივერსიტეტის სტუდენტების, აკადემიური/მოწვეული პერსონალისა და მკვლევარების ჩართვას ეროვნულ თუ საერთაშორისო პროექტებში, ერთობლივი პუბლიკაციების მომზადებას, ფსიქოლოგიის საბაკალავრო და სამაგისტრო პროგრამების სტუდენტთა პრაქტიკის გავლას და კიდევ სხვა, მრავალი ურთიერთსასარგებლო პროექტის განხორციელებას.

On June 19, 2023, a Memorandum of Understanding (MOU) was signed between the Georgian International University GIU and the company ACT. Rector, Professor Giorgi Matiashvili and Chancellor, Associate Professor Eliso Elisashvili signed the MOU on behalf of the university and the Director of ACT, Ms Natalia Kvitsinashvili signed the MOU on behalf of the company.
The engagement of students, invited/academic staff and researchers in national and international projects, preparation of joint publications for the exchange of an experience as well as implementation of various mutually beneficial projects are the aims of the MOU. Furthermore, 10 students of the psychology bachelor and social psychology master’s programs will be able to pursue practice at the company ATC.