ამ დღეებში საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტის GIU(ყოფილი გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტი) კვლევების ხელშეწყობის ცენტრის ხელმძღვანელმა, პროფესორმა ზოია ადამიამ მონაწილეობა მიიღო ტ. შევჩენკოს სახელობის კიევის ეროვნული უნივერსიტეტის მიერ ორგანიზებულ სერგეი ბურაგოს სახელობის XXII სამეცნიერო კონფერენციაში „ენა და კულტურა“.
აღნიშნულ კონფერენციაზე პროფესორი ზოია ადამია არჩეულ იქნა პრეზიდიუმის წევრად და მონაწილეობდა „მედია განათლების ტექნოლოგიების“ სექციის მუშაობაში.
მისი საკონფერენციო თემა იყო ,,ქართულ-უკრაინული ინსტიტუტის კონცეპტუალური როლი თბილისში".
კონფერენციის ფარგლებში მოეწყო მრგვალი მაგიდა სახელწოდებით „მედია საგანმანათლებლო ტექნოლოგიები საგანმანათლებლო პროცესში“.
მრგვალი მაგიდის ფორმატში პროფესორ ზოია ადამიას მოხსენების თემა იყო: „ვებინარომარათონი, როგორც უცხო ენების სწავლების მეთოდების შესახებ ცოდნის გავრცელების ფორმა”.

The T. XXII Scientific Conference "Language and Culture" named for Sergey Burago, hosted by Shevchenko Kyiv National University, was attended by Professor Zoya Adamia, Director of the Research Promotion Center at GIU (formerly Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University).
Professor Zoya Adamia took part in the work of the "Media Education Technologies" section at the conference where she was elected as a member of the Presidium.
"The conceptual role of the Georgian-Ukrainian Institute in Tbilisi" was the subject of his conference.
A round table discussion titled "Media educational technologies in the educational process" was organized as part of the conference.
"Webinar marathon as a form of spreading knowledge about foreign language teaching methods" was the subject of Professor Zoya Adamia's report during the round table format.