2015 წლის 5 დეკემბერს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტის ჟურნალისტიკის მიმართულების სტუდენტები, კლუბი „რეპორტიორის ინიციატივიათ, ჟურნალისტ მაია ასათიანს შეხვდნენ.
შეხვედრის დასაწყისში სტუმარმა სტუდენტებს საკუთარი თავის შესახებ უამბო, როგორ მოხვდა ტელევიზიაში, სად და როგორ შედგა მისი დებიუტი, ისაუბრა გადაცემის ფორმატის, ახალი სახეების, გადაცემის მომზადებისა და რეიტინგის, ჟურნალისტური ეთიკის, მაყურებლის დაკვეთისა და ზოგადად იმიჯის შექმნის თაობაზე.
მაია ასათიანმა გადაცემა „პროფილის“ შესახებაც თქვა რამდენიმე სიტყვა. ხაზი გაუსვა გარკვეულ რისკებს ჟურნალისტის პროფესიაში და მეტი სიფრთხილისა და დაკვირვებულობისაკენ მოუწოდა სტუდენტებს. გაიხსენა რამდენიმე ისტორია და ამ ისტორიების თანმხლები პერიპეტიები.
ჟურნალისტმა მომავალ კოლეგებს გარკვეული რჩევებიც მისცა და წარმატებული ჟურნალისტის ფორმულაც გაუმხილა.
შეხვედრის დასასრულს მაია ასათიანმა შთაბეჭდილებების წიგნში ჩანაწერი გააკეთა და სტუდენტებთან სამასხოვრო ფოტოებიც გადაიღო.

On December 5, 2015 Guram Tavartkiladze Teaching University Social Sciences Faculty, Journalism students met with the journalist Maia Asatiani by the initiative of the club “Reporter”.
At the beginning of the meeting the guest told about herself to the students, how she starts work in the television, where and how was her debut made; spoke about the format of the telecast, new faces, preparation of the program and the rating, journalistic ethics, audience order and the creation of the image in general.
Maia Asatiani also said a few words about the telecast” Prophili”. Highlighted the certain risks in the journalism profession and called the students for more carefulness and caution. She remembered some of the history and peripeties accompanying these stories.
The journalist provided advices and revealed a successful formula to the future colleagues.
At the end of the meeting Maia Asatiani made an entry in the book of impressions and took the memorable photograph with the students.