ამ რამდენიმე დღის წინ სტუდენტური კონკურსის „კულტურისა და ხელოვნების საკითხების გაშუქება მედიაში“ გამარჯვებულები გამოვლინდნენ.
მეორე საპრიზო ადგილი გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის ჟურნალისტიკის სპეციალობის სტუდენტმა თამარ ტოჩილაშვილმა დაიკავა.
მისი საკონკურსო ნამუშევრის სახელწოდება იყო „ორი ახვლედიანი“.
კონკურსი „კულტურისა და ხელოვნების საკითხების გაშუქება მედიაში“ საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს „კულტურის ხელშეწყობის პროგრამის“ ფარგლებში საქართველოს შოთა რუსთაველის თეატრისა და კინოს სახელმწიფო უნივერსიტეტთან პარტნიორობით ჩატარდა.
კონკურსის მიზანი იყო დარგის განვითარების ხელშეწყობა, კულტურისა და ხელოვნების მიმართულებით პროფესიულ საქმიანობაში მომავალი ჟურნალისტების წახალისება და აუდიო-ვიზუალური მედიის კვალიფიციური კადრებით მომარაგება.

A few days ago a student competition “Media Coverage of Cultural and Art Issues” the winners were revealed.
The second place was taken by journalism specialty student of Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University Tamar Tochilashvili.
The title of her competition work was "Two Akhvlediani".
The contest "Media Coverage of Culture and Art Issues" was held in the partnership with Shota Rustaveli State University of Theater and Cinema within the framework of the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia "Culture Support Program".
The aim of the competition was to support the development of the field, to encourage future journalists in the field of culture and art and to provide them with qualified staff for the audio-visual media. The winners of the competition were awarded cash prizes and diplomas.