2024 წლის 30 აგვისტოს საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრმა გამოსცა ბრძანება ელექტრონულ სწავლებაში განხორციელებული ინოვაციური ცვლილებების შესახებ. ბრძანებაში მოცემულია სწავლის სფეროების კლასიფიკატორით გათვალისწინებული დეტალური სფეროების ჩამონათვალი, რომელთა ფარგლებშიც ელექტრონული სწავლება იქნება დაშვებული.
ამასთანავე, აღნიშნულ ბრძანებაში ყურადღება გამახვილებულია უმაღლესი საგანმანათლებლო პროგრამების კრედიტების მაქსიმალურ რაოდენობაზეც, რომელთა ფარგლებშიც შესაძლებელი იქნება ელექტრონული სწავლების განხორციელება.
აღნიშნული ცვლილებები სრულად შეესებამება “Erasmus+”-ის ინსტიტუციური განვითარების პროექტ “Re-Direction”-ის არსს, რომელსაც საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტი ჯიუ უკრაინულ, გერმანულ და ბერძნულ პარტნირ ორგანიზაციებთან ერთად ახორციელებს.

Order of the Minister of Education, Science and Youth of Georgia on the innovative changes implemented in e-learning
11 September 2024
The Minister of Education, Science and Youth of Georgia issued an order about the innovative changes in e-learning on August 30, 2024. The order contains the information on the list of the detailed fields of study, given in the classification of fields of study, within which e-learning will be allowed. It also focuses on maximum number of ECTS of higher education programs within which e-learning can be executed.
The aforementioned changes are in harmony with the Erasmus+ CBHE project Re-Direction which GIU is implementing with its partner institutions from Ukraine, Germany and Greece.