მიმდინარე წლის 1 მარტს გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის სამართლის ფაკულტეტის პროფესორებმა გივი ლობჟანიძემ და სერგო ჭელიძემ მონაწილეობა მიიღეს უკრაინაში, ქალაქ კიევში გამართულ IX საერთაშორისო სამეცნიერო-პრაქტიკულ კონფერენციაში - „იურისპრუდენცია თანამედროვე საინფორმაციო სივრცეში“.
კონფერენციის მონაწილეებს ნაციონალური საავიაციო უნივერსიტეტი მასპინძლობდა.
აღნიშნული კონფერენცია იმართება ყოველწლიურად და მიზნად ისახავს სხვადასხვა ქვეყნის პრაქტიკოსი და თეორეტიკოსი იურისტების დაახლოებას.
კონფერენციის მუშაობაში მონაწილეობას ღებულობდნენ მეცნიერები ევროპის სხვადასხვა ქვეყნიდან, ასევე უკრაინის რადას დეპუტატები, უკრაინის საკონსტიტუციო სასამართლოსა და უზენაესი სასამართლოს მოსამართლეები.
გაიმართა სამუშაო შეხვედრები ნაციონალური საავიაციო უნივერსიტეტის ხელმძღვანელობასთან, სადაც განხილულ იქნა ურთიერთთანამშრომლობის შესახებ მემორანდუმის გაფორმების პერსპექტივები, ასევე სხვა საინტერესო საკითხები.

On March 1 of the current year Givi Lobzhanidze and Sergo Chelidze, professors of Law Faculty of Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University participated in the IX International Scientific-Practical Conference held in Kiev, Ukraine - "Jurisprudence in modern information space".
The conference was hosted by National Aviation University. The conference is held annually and is aimed at bringing together practitioners and theorists of different countries.
The scholars from different European countries took part in the work of the conference, as well as Ukrainian Rada MPs, Judges of Ukrainian Constitutional Court and the Supreme Court.
The workshops were held with the leadership of the National Aviation University, where the prospects of signing the Memorandum on mutual Cooperation and other interesting issues were discussed.