მიმდინარე წლის 25 ოქტომბერს "Erasmus+"-ის ინსტიტუციური განვითარების პროექტ "Re-Direction"-ის ფარგლებში პროექტის კონსორციუმის წევრი დნიპროს ტექნოლოგიური უნივერსიტეტის ორგანიზებით, გაიმართა კონფერენცია სახელწოდებით ,,მეცნიერება სოციალურ-კულტურული ცვლილებების, რეალობის, პერსპექტივებისა და ციფრული ტრანსფორმაციის ეპოქაში".
კონფერენციის ორგანიზებაში ჩართული იყო საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტი ჯიუ.
ჯიუ-ს სტუდენტები ონლაინ რეჟიმში ესწრებოდნენ კონფერენციას.
კონფერენციაზე მოხსენება ინკლუზიურობის მიმართულებით გააკეთა ენებისა და კულტურის ქართულ-უკრაინული ინსტიტუტის ხელმძღვანელმა, პროფესორმა ზოია ადამიამ.
ჯიუ-ს ასოცირებული პროფესორი, საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის უფროსი გრიგოლ კალანდაძე კი გაუძღვა კონფერენციის ერთ-ერთ პანელს, რომელიც ციფრულ ტრანსფორმაციას ეხებოდა.

On October 25, 2024, within the framework of the "Erasmus+" CBHE project "Re-Direction", a conference was held under the name "Science in the era of socio-cultural changes, realities, prospects and digital transformations". The conference was organized by Dnipro University of Technology, a member of the project consortium together with the engagement of representatives of Georgian International University GIU LLC.
GIU students were attending the conference via online format. Head of Georgian-Ukrainian Institute of Languages and Cultures, Professor Zoia Adamia delivered a speech on the inclusivity issues during the conference.
Head of the International Relations Department, Associate Professor Grigol Kalandadze was a moderator of the digital transformation panel.