2016 წლის 30 ნოემბერს, კლუბი „რეპორტიორის“ ინიციატივით, გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტის ჟურნალისტიკის მიმართულების სტუდენტები, სასწავლო ფორმატის ფარგლებში, საზოგადოებრივი მაუწყებლის კორესპონდენტს ბრიუსელში ჟურნალისტ გიორგი ფოფხაძეს შეხვდნენ.
თავდაპირველად სტუმარმა საკუთარი თავის შესახებ ისაუბრა. გაიხსენა მის მიერ მომზადებული ის სიუჟეტებიც, რომელიც ესოდენ ამშვენებს მისი, როგორც ჟურნალისტის, ხიფათით სავსე ცხოვრებას. რადიო „თავისუფლება“, „Associated Press“, რადიო „FRANSE“, გერმანული „KABEL 1”, “EVRONEWS”. ეს არის მედიასაშუალებების ის მოკლე ჩამონათვალი, სადაც მას მოუწია საქმიანობა.
ამის შემდეგ გიორგი ფოფხაძემ მომავალ ჟურნალისტებს მასტერკლასი ჩაუტარა და თვითანალიზის ერთ-ერთ ძალიან გავრცელებულ მეთოდზე, რომელსაც ენეაგრამა ეწოდება, ასევე ადამიანთა ქცევისა და კომუნიკაციის ახალი მოდელის - ნეიროლინგვისტიკის თაობაზე ესაუბრა.
შეხვედრის დასასრულს გიორგი ფოფხაძემ სტუდენტების შეკითხვებს უპასუხა და შთაბეჭდილებათა წიგნში ჩანაწერიც გააკეთა.

On November 30, 2016, Guram Tavartkiladze Teaching University, Social Sciences Faculty, Journalism specialty students on the education frame work met with the Public Broadcasting correspondent journalist George Popkhadze in Brussels.
Firstly the guest spoke about himself. He recalled his reports prepared by himself which accompanies journalist’s dangerous life. Radio "Tavisupleba", "Associated Press", Radio "FRANSE", the German "KABEL 1", "EVRONEWS", this is the media's short list, where he worked. After this Giorgi Popkhadze conducted a master class to the future journalists and talked about the very popular self-analysis method which is called Enneagram. As well as he talked about the human behavior and communication new model Neuro-linguistic.
After the meeting Giorgi Popkhadze answered the students’ questions and made a recording in the impression book.