2023 წლის 30 მარტს გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტში ,,მენტალური მოზაიკის კლუბი" გაიხსნა.
სწორედ იმავე დღეს, კლუბის ინიციატივითა და ეგიდით, სტუდენტებისა და აბიტურიენტებისთვის ჩატარდა მასტერკლასი ,,ფსიქოლოგია როგორც პროფესია”.
მასტერკლასს უძღვებოდა: ნათია ობგაიძე - გამოყენებითი სოციალური ფსიქოლოგიის დოქტორანტი, GTUNI-ს ლექტორი, კომპანია GRC ტრენინგებისა და განვითარების მენეჯერი, პალიტრა მედია ჰოლდინგის მოწვეული ტრენერი, ტრენერთა ასოციაციის ასოცირებული წევრი, საქართველოს კოგნიტურ-ბიჰევიორული თერაპიის საზოგადოების წევრი.
შეხვედრის ფარგლებში საუბარი იყო შემდეგ თემებზე:
- ფსიქოლოგიის სფეროში არსებული მთავარი გამოწვევები;
- მითები და რეალობა ფსიქოლოგიის/ფსიქოლოგების შესახებ;
- სტუდენტების მოლოდინები და რეალობა;
- რას უნდა ველოდოთ, რას მოგვცემს ფსიქოლოგია;
- როგორ შეიძლება დავგეგმოთ სწავლა და შემდგომ კარიერა სწორად;
- რა შესაძლებლობებია დღეს ქვეყანაში ამ კუთხით და რა მოთხოვნებს გვიყენებს სფერო.
გურამ თავართქილაძის უნივერსიტეტი მადლობას უხდის ფსიქოლოგიის საბაკალავრო პროგრამის ხელმძღვანელს - გიორგი გერგაულს და მოწვეულ სპიკერს ნათია ობგაიძეს საინტერესო შეხვედრისთვის, მსმენელებს კი - აქტიურობისა და ჩართულობისთვის.

Master Class: Psychology as a Profession
On March 30, 2023, a master class on the topic "Psychology as a Profession" was held for students and entrants within the framework of the psychology undergraduate program of Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University.
The master class was led by: Natia Obgaidze - Ph.D. student in applied social psychology, GTUNI lecturer, GRC training and development manager, an invited trainer of Palitra Media Holding, an associate member of the Association of Trainers, and a member of the Georgian Cognitive-Behavioral Therapy Society.
During the meeting, the following topics were discussed:
• The main challenges in the field of psychology;
• Myths and realities about psychology/psychologists;
• Students' expectations and reality;
• What should we expect, what will psychology give us;
• How to plan studies and further career correctly;
• What are the possibilities in this regard in the country today and what are the requirements of the field.