დღეს, 2018 წლის 2 მარტს გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტსა და თბილისის სააპელაციო სასამართლოს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
მემორანდუმის ფარგლებში თბილისის სააპელაციო სასამართლო იღებს ვალდებულებას, გამოყოს მატერიალურ-ტექნიკური ბაზით უზრუნველყოფილი სხდომათა დარბაზები უნივერსიტეტის სტუდენტების მიერ იმიტირებული სასამართლო პროცესების ჩასატარებლად; უზრუნველყოფს სამართლის ელექტრონულ ბიბლიოთეკაში უმაღლესი სასწავლებლის მიერ მომზადებული საქმეების ანალიზების განთავსებასა და მათი შესაბამისი საქმის მოსამართლეებისათვის მიწოდებას; ხელი შეუწყოს უნივერსიტეტის სამართლის საბაკალავრო პროგრამის დამამთავრებელი კურსის სტუდენტებისათვის პრაქტიკის ორგანიზებასა და განხორციელებას და ასე შემდეგ.
თავის მხრივ, გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტი იღებს ვალდებულებას, ითანამშრომლოს სასამართლოსთან სასამართლო პრაქტიკაში პრობლემურ სამართლებრივ საკითხებზე, სასამართლო მეგობრის ფუნქციის შესრულების მიზნით; უზრუნველყოფს საკუთარი აკადემიური პერსონალის მიერ სასამართლოში საჯარო ლექციების ჩატარებას აქტუალური სამართლებრივი ან ორგანიზაციული კომპეტენციის შესახებ; სასამართლოს მოხელეებს აძლევს საშუალებას ისარგებლონ უნივერსიტეტში არსებული ლიტერატურის შიდა მონაცემთა ბაზით; ასევე უზრუნველყოფს სასამართლოსათვის ინფორმაციის მიწოდებას უნივერსიტეტში დაგეგმილი საჯარო საგანმანათლებლო აქტივობების შესახებ და სხვა.

Today on March 2, 2018, a Memorandum of Cooperation was signed between Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University and Tbilisi Court of Appeal.
Within the memorandum, Tbilisi Court of Appeal is obliged to allocate the meeting halls with material-technical basis to conduct simulated trials by university students; Provides analysis of cases prepared by the higher education institution in the electronic library and deliver their corresponding case to the judges; Facilitate and organize practices for Bachelor’s Degree Law students and etc.
On the other hand Guram Tavartkiladze Teaching University is obliged to cooperating with the court on the problematic legal issues in judicial practice, for executing the function of a court friend; Ensures public lectures in the court by their own academic personnel about the current legal or organizational competence; the court officials provide access to the existing internal database of the existing literature in the university; It also provides information to the court about public education activities planned in the university and others.