მემორანდუმი უწყებებს შორის საგანმანათლებლო სფეროში თანამშრომლობას ითვალისწინებს.
2013 წლის 14 ივნისს საქართველოს იუსტიციის მინისტრი გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის სტუდენტებს შეხვდა და საჯარო ლექცია წაიკითხა.
თეა წულუკიანმა სტუდენტებთან მართლმსაჯულების სისტემაში, შრომის კანონმდებლობასა და სისხლის სამართლის საპროცესო კოდექსში განხორციელებულ ცვლილებებზე, აგრეთვე, „მართლმსაჯულების ხარვეზების შემსწავლელ კომისიაზე" ისაუბრა.
ამის შემდგომ შეხვედრა კითხვა–პასუხის რეჟიმში გადავიდა და მინისტრმა სტუდენტების შეკითხვებს უპასუხა.
იმ დღეს საქართველოს იუსტიციის მინისტრმა, ქალბატონმა თეა წულუკიანმა და გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის რექტორმა, ბატონმა გიორგი მათიაშვილმა ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმს მოაწერეს ხელი. მემორანდუმი უწყებებს შორის საგანმანათლებლო სფეროში თანამშრომლობას ითვალისწინებს და ამ დოკუმენტის საფუძველზე იურიდიული ფაკულტეტის სტუდენტები იუსტიციის სამინისტროში გაივლიან სტაჟირებას.
„იუსტიციის სამინისტრო მზადაა, საკუთარი წვლილი შეიტანოს მომავალი იურისტების პროფესიონალებად ჩამოყალიბებაში. ამას ემატება პერსონალური ფაქტორიც. კერძოდ, ის, რომ ეს უნივერსიტეტი მდებარეობს ჩემთვის ძალიან ძვირფას ადგილზე და სწორედ ამ ნიშნით შევარჩიე პირველი სასწავლო დაწესებულება, რომელთანაც იუსტიციის სამინისტრო ხელს მოაწერდა თანამშრომლობაზე“ – დასძენს იუსტიციის მინისტრი.
შეხვედრის დასრულების შემდეგ საქართველოს იუსტიციის მინისტრმა უნივერსიტეტის შენობა და მატერიალურ–ტექნიკური ბაზა – იმიტირებული სასამართლო დარბაზი, კრიმინალისტიკისა და ტელეჟურნალისტიკის ლაბორატორიები, სასწავლო ბანკი, იმიტირებული ტურისტული სააგენტო, და კონსალტინგური ცენტრი დაათვალიერა.

MoU signed between Ministry of Justice of Georgia and GTTU
On June 14, 2013 Miss Tea Tsulukiani, Minister of Justice of Georgia delivered the public lecture for GTTU students at Conference Hall of GTTU.
The Minister of Justice spoke about the changes carried out in Justice System, Labor Legislation and Criminal Procedure Code, as well as
on the commission ‘studying the failures in Justice System’.
Later on, the students were given the opportunity to put the questions and get the grounded answers.
The meeting was finalized with signing the MoU between the Ministry of justice and GTTU. The MoU aims at developing close cooperation between the Ministry and the University in educational sphere. Under this MoU GTTU students of Law Faculty will have the chance to pass the professional practice and internship in structural bodies of Ministry of Justice.
Before leaving, the minister saw the material and technical base of the university: Imitated Court, Laboratory of Criminalistics, TV and Radio studios, Mock Bank, GT Travel and Consulting Center.