2023 წლის 9 მაისს გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტში გაიმართა მრგვალი მაგიდა სახელწოდებით ,,ჟურნალისტური განათლება: დღეს და ხვალ“.
დისკუსიაში მონაწილეობა მიიღეს უმაღლესი სასწავლებლების ჟურნალისტიკის მიმართულების საგანმანათლებლო პროგრამების ხელმძღვანელებმა, ექსპერტებმა და მოქმედმა ჟურნალისტებმა.
მრგვალი მაგიდის მონაწილეებმა იმსჯელეს იმ პრობლემების, გამოწვევების, რეალობისა და პერსპექტივების შესახებ, რომელიც, ფაქტიურად, დგას თანამედროვე ჟურნალისტიკისა და ჟურნალისტური განათლების წინაშე. ყურადღება გაამახვილეს დღეს მედია ბაზარზე არსებული მოთხოვნების შესაბამისობაზე, ჟურნალისტური განათლების შინაარსსა, ფორმებსა და მეთოდებზე.
შეხვედრას ესწრებოდა საქართველოს ჟურნალისტთა შემოქმედებითი კავშირის თავმჯდომარე გიორგი მამაცაშვილი, რომელმაც ქართულ-ფრანგული პროექტის ფარგლებში გამოცემული სახელმძღვანელოს - ,,ჟურნალისტიკა“ შემოქმედებით ჯგუფის წევრებს ქართული ჟურნალისტიკის განვითარებაში შეტანილი წვლილისთვის სერგეი მესხის სახელობის პრემია მიანიჭა.
მისასალმებელია, რომ ამგვარი დისკუსიები და მსჯელობები ჟურნალისტთა მომავალი თაობების მომზადებას კიდევ უფრო მიმზიდველსა და საინტერესოს გახდის.

On May 9, 2023, a round table titled "Journalism Education: Today and Tomorrow" was held at Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University.
Participants in the conversation included specialists, heads of journalism education programs at higher education institutions, and working journalists.
The round table members talked about the issues, difficulties, truths, and viewpoints that face contemporary journalism and journalism education. Focus was placed on how well journalism education adhered to the standards set by the modern media industry as well as its content, structure, and delivery methods.
Giorgi Mamatsashvili, the chairman of the Creative Union of Journalists of Georgia, attended the meeting and presented the Sergey Meskhi Award for their contributions to the growth of Georgian journalism to the authors of the textbook "Journalism" published under the auspices of the Georgian-French Project.
It is encouraging that such conversations and arguments will make the education of upcoming journalistic generations even more alluring and fascinating.