2016 წლის 20 მაისს, საქართველოს ფინანსთა მინისტრმა, პროფესორმა ნოდარ ხადურმა ის სტუდენტები დააჯილდოვა, რომლებმაც საქართველოს დამოუკიდებლობის აღდგენის 25 წლისთავისადმი მიძღვნილი ღონისძიებების ფარგლებში, მონაწილეობა მიიღეს ფინანსთა სამინისტროს გამოცხადებულ კონკურსში თემაზე: „საქართველოს პირველ რესპუბლიკაში განხორციელებული ეკონომიკური რეფორმები და პოლიტიკა".
დაჯილდოების ცერემონია თბილისის გაფორმების ეკონომიკურ ზონაში გაიმართა, სადაც ფინანსთა მინისტრმა სტუდენტებისთვის საქართველოს პირველ რესპუბლიკაში განხორციელებული ეკონომიკური რეფორმებისა და პოლიტიკის შესახებ საჯარო ლექცია წაიკითხა.
ფინანსთა სამინისტროს აკადემიის მხარდაჭერით, საუკეთესო სტატიის შესარჩევად კონკურსში 34 სხვადასხვა უმაღლესი სასწავლებლის 124 სტუდენტი მონაწილეობდა.
გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის ბიზნესის ადმინისტრირების ფაკულტეტის ბაკალავრიატის სწავლების მესამე კურსის სტუდენტმა ნათია მჟავიამ საუკეთესო სტატიისათვის თემაზე „საქართელოს პირველ რესპუბლიკაში განხორციელებული ეკონომიკური რეფორმები და პოლიტიკა“ სერტიფიკატი დაიმსახურა.

On May 20, 2016, Georgian Finance Minister, Professor Nodar Khaduri awarded those students who participated on the frame work of the 25 anniversary event dedicated to the restoration of the independence of Georgia, they participated in the competition announced by the Ministry of Finance on the theme: “Economic reforms and policies implemented in the first Republic of Georgia”.
The awards ceremony was held in Tbilisi Registration Economic Zone, Where the Minister of Finance delivered a public lecture for the students about Economic reforms and policies implemented in the first Republic of Georgia. On the selection of the best article supported by the Ministry of Finance Academy participated 124 students from 34 different universities.
Guram Tavartkiladze Teaching University, Business Administration Faculty, the third year student of Bachelor level Natia Mjhavia awarded a certificate for the best article on the theme: “Economic reforms and policies implemented in the first Republic of Georgia”.