მიზანი: მჭიდრო კავშირი რეალურ სექტორთან
2011 წლის 15 აპრილს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტსა და საქართველოს დამსაქმებელთა ასოციაციას შორის  ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
მემორანდუმი ითვალისწინებს უნივერსიტეტის სტუდენტთა პრაქტიკისა და სტაჟირების საკითხების ორგანიზებასა და განხორციელებას, ასევე უნივერსიტეტის საგანმანათლებლო პროგრამების (ბაკალავრიატი, მაგისტრატურა) შემუშავებასა და განხილვაში მონაწილეობის მიღებას.
მემორანდუმის ხელმომწერი მხარეები შეთანხმდნენ  სხვა მრავალ საინტერესო საკითხზეც, რაც უზრუნველყოფს მჭიდრო კავშირს თეორიასა და პრაქტიკას შორის რეალური სექტორისათვის  კონკურენტუნარიანი სპეციალისტების მოსამზადებლად.
ურთიერთთანამშრომლობის ხელშეკრულებას ხელი მოაწერეს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის რექტორმა გიორგი მათიაშვილმა და საქართველოს დამსაქმებელთა ასოციაციის აღმასრულებელმა დირექტორმა კონსტანტინე ნანობაშვილმა.

Objective: Close ties with Real Sector
On April 15, 2011 the MoU was signed between Guram Tavartkiladze Teaching University and Employers’ Association.
MoU deals with university students’ professional practice and internship opportunities as well as the involvement of the partner organization in the analysis of the academic programs (Bachelor’s, Master’s programs) of the university.
The signatories to the MoU have agreed on many other interesting issues that support close connections between theory and practice in order to prepare competitive specialist for the real sector.
The MoU was signed by Rector of Guram Tavartkladze Teaching University, Mr. Giorgi Matiashvili and the Executive Director of Employer’s Association Mr. Konstantine Nanobashvili.