ბიზნესის ადმინისტრირების, ასევე სამართლის ფაკულტეტების ბაკალავრიატის დამამთავრებელი კურსის სტუდენტები უნივერსიტეტის ეზოში მარადმწვანე ნარგავებს გააშენებენ.
კიდევ ერთი კარგი ტრადიცია უნივერსიტეტში
დღეს, 2012 წლის 19 აპრილს, გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტში კიდევ ერთ კარგ ტრადიციას – კურსდამთავრებულთა ხეივნის გაშენებას ეყრება საძირკველი.
გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის ბიზნესის ადმინისტრირების, ასევე სამართლის ფაკულტეტების ბაკალავრიატის დამამთავრებელი კურსის სტუდენტები უნივერსიტეტის ეზოში შავი ფიჭვისა და დეკორატიული მარადმწვანე ტუიას ნარგავებს გააშენებენ და ამით გამოხატავენ პირად დამოკიდებულებასა და პატივისცემას უმაღლესი სასწავლებლის აკადემიური პერსონალისა თუ იმ ადამიანების მიმართ, ვინც ამ ოთხი წლის განმავლობაში არ დაიშურა ძალა, ენერგია, თავისი ცოდნა და გამოცდილება, რათა ამ ახალგაზრდებისათვის ის ოთხი წელი, დიდი ილიას თქმისა არ იყოს, ცხოვრების საძირკველი, ცხოვრების წყაროს სათავე და ბეწვის ხიდი გამხდარიყო სიბნელესა და სინათლეს შუა ბედისაგან გადებული.
როგორც ბაკალავრიატის დამამთავრებელი კურსის სტუდენტები ამბობენ, მომავალში ეს ის ადგილი იქნება, სადაც უნივერსიტეტის წლევანდელი თუ მომავალი აკადემიური წლის კურსდამთავრებულები შეხვდებიან ერთმანეთს და ახლა უკვე თავად გაუზიარებენ თავიანთ ცოდნასა და გამოცდილებას უნივერსიტეტის სტუდენტებს, ისაუბრებენ მათთვის აქტუალურ თემებზე, მისცემენ რჩევა–დარიგებებს მომავალ კოლეგებს და ამით ეს მშვენიერი ტრადიციაც გაგრძელდება.
წარმატებები ვუსურვებთ მომავალ კურსდამთავრებულებს.
იმედი ვიქონიოთ, ამ ოთხი წლის განმავლობაში ახალგაზრდებში ისეთი "ცხოვრების კვირტი" გამოიკვანძა, რომლიდანაც, როგორც ილია ჭავჭავაძე იტყოდა, "მშვენიერი და ბრწყინვალე მტევანი" გამოვა.

One more good tradition at the University
Today on April 19, 2012 Business Administration Faculty and the Law Faculty Bachelor students of Guram Tavartkiladze Teaching University will plant the black pine and ornamental evergreen Tuya plantations in the university yard and thereby express their attitude and respect for the university academic staff and for those people who did their best for the last four years, who made every effort, spent their energy, their knowledge and experience in order to became these four years the foundation of the life for those young people. As the great Georgian writer Ilia said “the foundation of life, the head of the source of life and the bridge became between the darkness and the lightness made by the fortune”.
As Bachelor graduates say this place in the future will be the palace where this year students and future graduates will meet each other and by this time they will themselves share their knowledge and experience to the university student. They will talk about the actual issues, they will give advices for the future colleagues and thereby this beautiful tradition will last.