2024 წლის 31 ოქტომბერს საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტმა ჯიუ-მ იურიდიული დახმარების სამსახურის წარმომადგენლებს უმასპინძლა.
სამსახურსა და უნივერსიტეტს შორის გაფორმდა მემორანდუმი, რომლის ფარგლებშიც ჯიუ-ს სამართლის პროგრამის სტუდენტებს ეძლევათ შესაძლებლობა, გაიარონ პრაქტიკა იურიდიული დახმარების სამსახურის ადვოკატებთან.
შეხვედრის მეორე ნაწილი დაეთმო პანელურ დისკუსიას თემაზე - ,,იურისტის პროფესიული განვითარება”.
პანელურ დისკუსიაზე განიხილეს ისეთი თემები, როგორიცაა:
- იურიდიული პროფესიის თავისებურებები და არსებული გამოწვევები;
- თეორიული ცოდნისა და პრაქტიკული უნარ-ჩვევების მნიშვნელობა იურისტის პროფესიაში;
- როგორ ავირჩიოთ სპეციალიზაცია სამართალში.
- რა ეტაპები უნდა გაიაროს ახალგაზრდა იურისტმა, რომ შეძლოს თავისი შესაძლებლობების რეალიზაცია.
- რას სთავაზობს იურიდიული დახმარების სამსახური ადვოკატობის მსურველ ახალგაზრდებს, როგორია სამსახურის სერვისები, როგორ ერთვებიან ადვოკატები გახმაურებულ საქმეებში, რა ზეწოლას შეიძლება განიცდიდეს საზოგადოებრივი ადვოკატი საზოგადოების მხრიდან, როდესაც ის მძიმე ბრალდებულს იცავს.
პანელურ შეხვედრას უძღვებოდნენ:
- დავით სიმონია - სსიპ იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორი; ადვოკატი სისხლის სამართლის მიმართულებით.
- იოსებ გაბარევი - საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტ ჯიუ-ს პროფესორი; ადვოკატი.
- გიორგი სვიანაძე - სამართლის საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამის თანახელმძღვანელი; ასოცირებული პროფესორი.
დისკუსიას მოდერატორობას უწევდა GIU-ს სამართლის და პოლიტიკის სკოლის დეკანი; ასოცირებული პროფესორი, თათია დოლიძე.

On October 31, 2024, Georgian International University GIU hosted representatives of the Legal Aid Office.
A memorandum of understanding was signed between the Service and GIU, within the framework of which the students of the law program of GIU are given the opportunity to practice with the lawyers of the Legal Aid Office.
The second part of the meeting was devoted to a panel discussion on the topic: ,,Professional Development of a lawyer”.
The panel discussion covered such topics as:
• Peculiarities of the legal profession and existing challenges;
• The importance of theoretical knowledge and practical skills in the legal profession;
• How to choose specialization in law.
• What stages should a young lawyer go through to be able to realize his potential.
• What does the Legal Aid Office offer to young people who want to become a lawyer, what are the services of the Office, what pressure can a public lawyer face from society when he defends a serious accused person.
The panel meeting was chaired by:
- Davit Simonia - Director of the Legal Aid Office.; Lawyer in criminal law;
- Ioseb Gabarevi - Professor of the Georgian International University GIU; lawyer;
- Giorgi Svianadze - Co-Manager of the law undergraduate educational program; Associate Professor.
The discussion was moderated by the dean of GIU School of Law and Politics; Associate professor, Tatia Dolidze.