2015 წლის 13 ნოემბერს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტში ვიშეგრადის საერთაშორისო ფონდის სასწავლო საგრანტო პროექტის - European Integration in Central Europe: Experience of Visegrad Countries # 61450035ფარგლებში ლექციას რზეშოვის (პოლონეთი) უნივერსიტეტის პროფესორმა პაულინა ფილიპმა ლექცია ჩაატარა.
პროფესორი პაულინა ფილიპი გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის რექტორს, პროფესორ გიორგი მათიაშვილს შეხვდა. უნივერსიტეტის რექტორმა და სტუმარმა ვიშეგრადის საერთაშორისო ფონდის საგრანტო პროექტისა და სამომავლო გეგმების თაობაზეც ისაუბრეს.
პაულინა ფილიპმა ბაკალავრიატისა და მაგისტრატურის საფეხურების 2015 სასწავლო წლის კურსდამთავრებულთათვის დიპლომების გადაცემის საზეიმო ცერემონიალშიც მიიღო მონაწილეობა.

On November 13, 2015 Rzeszow (Poland) University Professor Paulina Philip conducted a lecture in the frame work of International Visegrad Fund educational grant project - European Integration in Central Europe: Experience of Visegrad Countries # 61450035 in Guram Tavartkiladze Teaching University.
Professor Paulina Philip met with Guram Tavartkiladze Teaching University rector Professor Giorgi Matiashvili. University rector and the guest talked about the grant project of the International Visegrad Fund and its future plans.
Paulina Philip awarded diplomas to the 2015 Bachelor and Master level graduates and took part in the solemn ceremony.