პრაქტიკული სემინარი - საჯარო რეესტრში
2010 წლის 14-დან 20 დეკემბრის ჩათვლით გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის ბიზნესის ადმინისტრირების ფაკულტეტის მეორე კურსის სტუდენტებისათვის  საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს საჯარო რეესტრში პრაქტიკული სემინარი ჩატარდა.
სტუდენტებმა, სასწავლო  საგნის - „ბიზნესის სამართლებრივი რეგულირება“ ფორმატში საჯარო რეესტრში გაიარეს პრაქტიკული მეცადინეობა ბიზნესის რეგისტრაციის  წესებისა და პროცედურების, უძრავი ქონების აღრიცხვის სისტემისა და მოქალაქეთა „ერთი ფანჯრის“ პრინციპით მომსახურების თაობაზე.
მსგავსი ხასითის გასვლითი სემინარები შესანიშნავი საშუალებაა, სტუდენტებმა ადგილზე, საკუთარი თვალით იხილონ პრაქტიკულად როგორ ხდება სამეწარმეო და არასამეწარმეო პირთა სახელმწიფო და საგადასახადო აღრიცხვის წარმოება. აღნიშნული საკითხი განსაკუთრებით აქტუალური გახდა მას შემდეგ, რაც გამოქვეყნდა მსოფლიო ბანკის მონაცემები, რომლის მიხედვითაც საქართველო მეორე ადგილზეა მსოფლიოში ამ სფეროში განხორციელებული რეფორმების კუთხით.
იმედს ვიტოვებთ, ასეთი ტიპის მეცადინეობები  სისტემატურ ხასიათს მიიღებს როგორც იუსტიციის სამინისტროს, ასევე სხვა სახელმწიფო  უწყებებში და ჩვენი უნივერსიტეტის სტუდენტების პრაქტიკული მოქმედებისა და შესაძლებლობების გამოვლენის არეალიც  გაიზრდება.

Practical seminar – in the Public Registry
On December 14-20, 2010 a practical seminar for the second year students of the faculty of business administration of GTTU was held in the Public Registry of Ministry of Justice of Georgia.
The students, in the format of training topic – “legal regulation of business” took a practical course about rules and procedures of business registration and “one stop shop” service for the citizens. Such seminars are very effective and fruitful for students to learn the state and tax registration of commercial and non-commercial entities.
This question has become more acute since its publication in the World Bank’s reports. According to these data Georgia is the second in the World in introducing such kind of reforms.
We hope such kind of trainings will be systematic in Ministry of Justice as well as in other state agencies and will increase our students’ activity and motivation.