2023 წლის 27 იანვარს, გურამ თავართქილაძის უნივერსიტეტის მხარდაჭერით, GTUNI-ში გაიმართა პროგრამირების საერთაშორისო სკოლა - ალგორითმიკის ღონისძიება, რომელიც მიზნად ისახავდა სკოლის მთავარი პრონციპებისა და მუშაობის გაცნობას მშობლებისა და ფართო აუდიტორიისთვის.
ღონისძიებაზე, მოსწავლეებმა წარმოადგინეს პროგრამული პრეზენტაციები.
ალგორითმიკა პროგრამირების საერთაშორისო სკოლაა, რომელიც 80-ზე მეტ ქვეყანაში 7-დან 17-წლამდე 400 000-ზე მეტ ბავშვს ასწავლის პროგრამირებას.
პროგრამირება 21-ე საუკუნის უნარია, რომელიც უზრუნველყოფს მომავლის განათლებას. ალგორითმიკა ეხმარება ბავშვებს გადადგან პირველი ნაბიჯები STEM-ში. პროგრამირების საერთაშორისო სკოლის მოსწავლეები ქმნიან თამაშებს, ვიდეოებს, ანიმაციებს და IT პროექტებს.
GTUNI ხელს უწყობს და მიესალმება, ახალგაზრდებში ისეთი უნარ-ჩვევების შეძენას, რომელიც მათ ხელს შეუწყობს დაიმკვიდრონ საკუთარი თავი თანამედროვე შრომის ბაზარზე მოთხოვნად პროფესიებში.

Students of the International School of Programming made presentations at the university
On January 27, 2023, with the support of GuramTavartkiladze University, the International School of Programming - Algorithmic event was held at GTUNI, which aimed to introduce the main principles and work of the school to parents and a wide audience.
At the event, students made program presentations.
Algorithmika is an international programming school that teaches programming to more than 400,000 children between the ages of 7 and 17 in more than 80 countries.
The education of the future will be provided by programming, a talent of the twenty-first century. Children are aided in their initial STEM moves by algorithms. Games, movies, animations, and it initiatives are produced by students at the International School of Programming.
The development of young people's abilities that will enable them to find employment in the professions in demand on the contemporary labor market is encouraged and welcomed by GTUNI.