„იდეების ფესტივალი – 2013“ პირველი ტური დასრულდა
2013 წლის 18 მარტს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტში რეკლამების კონკურსის „იდეების ფესტივალი –2013“ პირველი ტური ჩატარდა.
კონკურსში მონაწილეობას იღებდა უნივერსიტეტის ბიზნესის ადმინისტრირების, სამართლისა და სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტების სტუდენტებისაგან დაკომპლექტებული ექვსი გუნდი: Unknown, Ad Generation, Promoters, Simple Solution, ალპინისტები და რეკონკისტა.
კონკურსში მონაწილე გუნდებისათვის წინასწარ იყო ცნობილი ის ექვსი კომპანია (მისტერ მასტერი, კლონდაიკი, ბელას ტორტები, საჯარო რეესტრი და საქართველოს ფოსტა), რომელთა შესახებაც უნდა მოეძიათ ინფორმაცია და შემდგომ წარმოედგინათ სარეკლამო რგოლის იდეა.
პირველი ტურის დაწყებამდე გაიმართა კენჭისყრა, გამოვლინდა ორი კომპანია, რომლის პროდუქტსა და მომსახურებას უნდა გაკეთებოდა რეკლამა. თითოეული კომპანიის რეკლამის შესაქმნელად გუნდებს მიეცათ 20–20 წუთი, ხოლო თავად რეკლამის იდეის წარმოსადგენად – ხუთიდან შვიდ წუთამდე.
კონკურსს კომპეტენტური ჟიური აფასებდა.
წარმოდგენილი რეკლამა რამდენიმე კრიტერიუმით შეფასდა: კრეატიულობა, შემოქმედებითობა, დრო, ვიზუალური მხარე და პრეზენტაბელურობა.
გუნდების მიერ წარმოდგენილი სარეკლამო იდეების პრეზენტაციებისა და ჟიურის გადაწყვეტილებით, მეორე ეტაპზე ოთხი გუნდი გავიდა: Simple Solution(136 ქულა); რეკონკისტა (120 ქულა), ალპინისტები (118 ქულა) და Ad Generation (116 ქულა).
მეორე ტურში გუნდებმა გადაღებული სარეკლამო რგოლი და ჟიურის მიერ შერჩეული ერთ–ერთი კომპანიის რეკლამის იდეა უნდა წარმოადგინონ.

On March 18, 2013 at Guram Tavartkiladze Teaching University the first tour of ad contest ‘Idea Festival - 2013’ was held.
6 teams of three faculties of Guram Tavartkiladze Teaching University: Business Administration, Law and Social Sciences (Unknown, Ad Generation, Promoters, Simple Solution, Alpinists and Reconquista) competed with each other.
The participants were informed beforehand about those 6 companies (Mr. Master, Klondike, Bella’s tarts, Public Register, Georgian 6Post) they had to collect the information about and present the idea of TV commercial.
Two companies were chosen to prepare the commercial about. Each team was given 20 min per ad for preparation and 5-7 min for idea presentation.
The contest was judged by the competent jury.
The presented ads were assesses according to the several criteria: creativity, time, visual side and presentability.
Four teams were granted the rights tom participate on the following stage of competition: Simple Solution (136 points); reconquista (120 points), Alpinists (118 points) and Ad Generation (116 points).
On the second stage of competition, the teams have to present one TV commercial for one company and one advertisement idea.