დღეს გაიმართა “Erasmus+”-ის ფარგლებში მოქმედი “Re-Direction”-ის პროექტის მორიგი ონლაინ სამუშაო შეხვედრა მე-6 სამუშაო პაკეტთან დაკავშირებით.
შეხვედრას ესწრებოდნენ პროექტის აღნიშნული სამუშაო პაკეტის მონაწილე ინსტიტუციების, საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტ ჯიუ-ს, გორის სახელმწიფო უნივერსიტეტის (საქართველო), დნიპროს ტექნოლოგიური უნივერსიტეტის, კიევის სამედიცინო უნივერსიტეტისა (უკრაინა) და კარლშოშულეს საერთაშორისო უნივერსიტეტის (გერმანია, პროექტის კოორდინატორი) წარმომადგენლები.
“Re-Direction”-ის პროექტის მე-6 სამუშაო პაკეტი ითვალისწინებს პროექტის შესახებ ინფორმაციის გავრცელებისა და ექსპლუატაციის საკითხებს.
შეხვედრისას საუბარი შეეხო სამუშაო პაკეტის ამოცანებს, მხარეთა შორის ფუნქციების გადანაწილებასა და სხვა ადმინისტრაციულ საკითხებს. შეხვედრის ბოლოს კარლშოშულეს საერთაშორისო უნივერსიტეტის წარმომადგენელმა საქართველოს
საერთაშორისო უნივერსიტეტ ჯიუ-ს წარმომადგენლებთან ისაუბრეს პროექტის მონაწილეთა მომავალ წელს გასამართი პირველი ფიზიკური შეხვედრის დეტალების შესახებ.

Today, an online meeting was held between the participants of the 6 th Work Package of the project “Re-Direction” in the frames of Erasmus+.
The participants of the aforementioned Work Package from Georgian International University GIU, Gori State University (Georgia), Dnipro University of Technology, Kyiv Medical University (Ukraine) and Karlshochschule International University (Germany, Project Coordinator) attended the meeting.
The 6 th Work Package of the Re-Direction project foresees the dissemination and exploitation activities
of the project.
The deliverables of the Work Package, the distribution of functions between the participants and other administrative details were discussed during the meeting. The representative of Karlshochschule International University discussed the details of the kick-off meeting, planned next year, during the meeting.