გუშინ საქართველოს საპატრიარქოს წმიდა ანდრია პირველწოდებულის სახელობის ქართულმა უნივერსიტეტმა რექტორთა საბჭოს მორიგ სხდომას უმასპინძლა.
რექტორთა საბჭოს სხდომის მუშაობაში მონაწილეობდა გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის რექტორი, პროფესორი გიორგი მათიაშვილი.
უმაღლეს სასწავლებელთა რექტორთა საბჭომ დღის წესრიგით გათვალისწინებული რამდენიმე საკითხი მოისმინა, მათ შორის, სასწავლო დაწესებულებთა ავტორიზაციისა და აკრედიტაციის ახალ სტანდარტებთან დაკავშირებული საკითხები, საერთაშორისო ექსპერტების მონაწილეობის შედეგები 2017 წელს შეფასებულ პროგრამებში და მათი ჩართვის საკითხი 2018 წელს შესაფასებელ საგანმანათლებლო პროგრამებში.
სხდომაზე გაჟღერდა რამდენიმე ინიციატივა „უმაღლესი განათლების შესახებ“ საქართველოს კანონში ცვლილებებთან, საერთაშორისო სტუდენტებთან დაკავშირებით და სხვა.

Yesterday SANGU hosted the next meeting of the Rector's Board. Rector of Guram Tavartkiladze Teaching University, Professor Giorgi Matiashvili participated in the meeting of the Rector's Board.
The Board of Rectors of Higher Education heard to the several issues envisaged by the agenda, including issues related to a new standard of authorization and accreditation of educational institutions, the results of the participation of international experts in the programs evaluated in 2017 and their involvement in the educational programs evaluated in 2018.
Several initiatives were discussed at the meeting with the amendments to the Law of Georgia "On Higher Education", concerning international students and others.