2023 წლის 25 აპრილს გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტს ყველასთვის საყვარელი მუსიკალური ბენდი: ,,რეზო და ბავშვები" ეწვია.
გაზაფხულის თბილი და მზიანი დღეების აღსანიშნავად, სტუდენტების და ბენდის წარმომადგენლების შეხვედრა უნივერსიტეტის კამპუსის გარე სივრცეში, სასიამოვნო და მეგობრულ გარემოში შედგა. შეხვედრას, სტუდენტებთან ერთად, აბიტურიენტებიც ესწრებოდნენ.
ბენდის წევრებმა გაიხსენეს მუსიკალური ბენდის შექმნის ისტორია. ისაუბრეს ქართული ენის, მუსიკისა და კულტურის მნიშვნელობაზე, ყურადღება გაამახვილეს საავტორო მუსიკის პოპულარიზაციის, ქართული ფოლკლორისა და სხვადასხვა მუსიკალური მიმდინარეობის თაობაზე.
შეხვედრას ესწრებოდა ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკიდან მოწვეული ჩინელი პედაგოგი Ray Mingmin.
ბენდმა სტუდენტებისთვის რამდენიმე ნაწარმოები შეასრულა და სამახსოვრო ფოტოების გადაღებითაც დააფიქსირა უნივერსიტეტში სტუმრობა.

Rezo and children in GTUNI
On April 25, 2023, Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University was visited by everyone's favorite musical band: "Rezo and Children".
The gathering of students and band representatives took place in a nice and welcoming setting in the outdoor area of the university campus to enjoy the warm and sunny days of spring. The participants attended the meeting in addition to the kids.
Members of the band remembered how a band was formed. They concentrated on the promotion of original music, Georgian folklore, and diverse musical trends while discussing the significance of the Georgian language, music, and culture.
Ray Mingmin, a Chinese instructor from the People's Republic of China, joined the conference on the invitation.
The band entertained the students with several songs while also documenting their time at the campus in photographs.