ფილმი საქართველოს საპატრიარქოს ტელევიზიის საგანმანთლებლო პროექტის ფარგლებში არის შექმნილი.
2013 წლის 20 დეკემბერს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის სააქტო დარბაზში სტუდენტებისა და პროფესორ-მასწავლებლებისათვის წარმოდგენილი იქნა დოკუმენტური ფილმი „მიძინება“.
ფილმი საქართველოს საპატრიარქოს ტელევიზიის საგანმანთლებლო პროექტის ფარგლებში არის შექმნილი და ახალგაზრდა თაობის სულიერ და ზნეობრივ აღზრდას ემსახურება.
შეხვედრას ესწრებოდნენ გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის რექტორი, პროფესორი გიორგი მათიაშვილი, სატელევიზიო პროექტის ხელმძღვანელი დეკანოზი ზურაბ მჭედლიშვილი და ჟურნალისტი თამარ თაგვაძე.

Presentaion of the Educational Projects in the University
On December 20, 2013 in conference hall of Guram Tavartkiladze Teachuing University documentary film _ ‘Dormition’ was shown to the students and Professors of Guram tavartkiladze Teaching University.
The film is created within the framework of the educational project of Georgian Patriarchy and serves the purpose of spiritual and moral upbringing of the youth in Georgia.
The meeting was attended by Giorgi Matiashvili, Rector of Guram Tavartkiladze Teaching University, Zurab Mchedlishvili, and archpriest, head of TV Project and Tamar Tagvadze, Journalist.